Aktualitātes
05.04.2022

Pāvilostā skatāma paplašinātās glezniecības izstāde

Komentē
0

Ar paplašinātās glezniecības izstādi "Sadura" atklāta Pāvilostas PAiR rezidences galerijas jaunā sezona. Izstāde skatāma no 2. aprīļa līdz 15. maijam un tajā iekļauti darbi no VV Foundation privātkolekcijas.

"Sadura" ir trīs mākslinieku pāru dialogs – komunikāciju galerijas "baltajā kubā" veido Andra Eglīša un Jāņa Dzirnieka, Elzas Sīles un Aijas Zariņas, kā arī Sarmītes Māliņas un Jāņa Šneidera darbi. Katrs no māksliniekiem atšķirīgi pievēršas glezniecības un telpas jēdzienam, tomēr visus vieno pietāte pret vizuālās mākslas arhitektonismu un mediju ekspansiju. 

"Sadura" ir būvniecības jēdziens, kas apzīmē divu konstrukcijas elementu saskarsmes vietu. Izstādē tas aktualizē glezniecību kā iespēju laikmetīgai domas un vizualitātes būvniecībai, kā arī nepieciešamību pēc komunikācijas ne tikai starp mākslu un skatītāju, bet arī starp dažādiem mākslas medijiem. Izstādes kuratore ir Auguste Petre.

Paplašinātā glezniecība (expanded painting) ir jēdziens, kas mākslā tika ieviests jau pirms vairāk nekā 70 gadiem, māksliniekiem un mākslas teorētiķiem pārvērtējot glezniecības formālo robežu izzušanu, glezniecības sakļaušanos ar tēlniecību, objektu mākslu un dažādām konceptuālisma izpausmēm, tostarp performanci. Līdz ar inovatīvo mediju nostabilizēšanos, glezniecības loma vairākkārt tikusi pārvērtēta un apspriesta arī Latvijā, kur glezniecība nereti tiek uztverta kā tradicionāla un neatbilstoša laikmetīgās mākslas jēdzienam. Tomēr prakse rāda, ka arī glezniecības iespējas ir neierobežotas un tās paplašinājumus iespējams meklēt jebkur. Atšķirīga materiāla izvēle ir tikai viens no paņēmieniem mākslinieka arsenālā, kas ļauj pilnveidot un izplest tehniku. 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!