Aktualitātes
14.06.2021

Pāvilostā skatāma Kriša Salmaņa izstāde "Sānskats"

Komentē
0
Saglabā

Laikā no 2021. gada 5. jūnija līdz 1. jūlijam "PAiR" rezidences galerijā Pāvilostā ir apskatāma latviešu konceptuālā mākslinieka Kriša Salmaņa izstāde "Sānskats".

Autors par darbu saka: "Reiz es uztaisīju nelegālu publisko skulptūru Omahas centrā ASV. Tā bija iecerēta kā tipiska Rietumu kultūras zīme – sarkans, ģeometriski abstrakts veidojums, kas atrodams katrā pilsētā un kam neviens nepievērš uzmanību. Tiktāl izdevās lieliski, pat zemes īpašnieks to ievēroja un lika novākt tikai pēc krietna mēneša. Pa to laiku es ik vakaru novēroju skulptūru, jo gribējās redzēt, ko tā dara, kad apkārt neviena nav."

Izstādes anotācija vēsta: "Šī vairāku dimensiju mākslas instalācija liek uzdot vairākus, pēc būtības loģiskus jautājumus, kuri sākotnēji varētu šķist pat pārāk naivi. Piemēram, ko simbolizē konkrētais objekts? Vai tiešām iespējams, ka tik ilgi tas palika nepamanīts? Ja jau tas palika nepamanīts, kā iespējams noteikt skulptūras mijiedarbību ar apkārtējo vidi? Darba atšķirīgās dimensijas atklājas tieši caur šiem jautājumiem, kuri piedāvā dažādus "skatījumus", "skatīšanās" iespējas un "uzskatus". Māksla ir "vieta" diskusijām, jo tā neparedz tikai vienu pareizo atbildi, tādēļ skulptūras nelegāla novietošana publiskā telpā, šajā gadījumā, nevēsta par mākslinieku kā robežpārkāpēju, kurš uzdrošinājies izaicināt skatītāja sajūtas."

Savukārt pie ēkas ziemeļu fasādes apskatāms Katjas Novitskovas (Katja Novitskova) un Karēma Lofti (Kareem Lotfy) sadarbībā tapušais mākslas darbs ar nosaukumu "forever", uz kura redzams spilgts uzraksts un melnbalts attēls ar hiēnām. Savā ekspozīcijas vietā Pāvilostā darbs burtiski "izlien no krūmiem" un pat skaidrā dienas laikā skatītāja vizuālo uztveri fokusē caur iedomātām nakts redzamības brillēm.

Katja Novitskova ir Amsterdamā un Berlīnē dzīvojoša igauņu māksliniece. Viņas radošā darbība ietver ekoloģijas un attēlu ražošanas pētniecību, jautājumos kas saistās ar planētas un cilvēces ilgtspēju. Savukārt Karēms Lofti ir Amsterdamā dzīvojošs, Kairā dzimis mākslinieks un mūziķis. Viņš pamatā darbojas abstraktas grafikas žanrā, atsaucoties uz arābu ielu kultūru.

Abu izstāžu norisi nodrošina VV Foundation. Laikā līdz 2021. gada decembrim "PAiR" galerijā norisināsies 5 izstādes, kurās atspoguļota plašā VV Foundation mākslas kolekcija.

Galerijas darba laiks: trešdien, ceturtdien, piektdien, svētdien 11:00 - 19:00, sestdien 11:00 - 20:00. "PAiR" rezidences galerija atrodas Ē. Šneidera laukums 11, Pāvilostā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!