Vaclavs Ņižinskis baleta "Šeherezade" iestudējumā.
 
Aktualitātes
21.02.2022

Pavasarī LNOB piedāvās baletu par Ņižinski un Garančas solokoncertu

Komentē
0

Latvijas Nacionālā opera un balets izziņojis pavasara plānus: operu "Dons Žuans", "Amāls un nakts viesi" un baleta "Ņižinskis" jauniestudējumus, izcilu operdziedātāju – Elīnas Garančas un Gintera Groisbeka – solokoncertus, kā arī citus mākslas notikumus.

6. martā uz skatuves atgriezīsies Džuzepes Verdi operas "Aīda" leģendārais iestudējums Ilmāra Blumberga radītajā vizuālajā veidolā un Māras Ķimeles režijā uz skatuves. Pie diriģenta pults stāsies izcilais itāļu operu interprets maestro Pjērs Džordžo Morandi. Galvenās lomas interpretēs Tatjana Trenogina, Andris Ludvigs, Anna Matisa, Rihards Mačanovskis un Pavlo Balakins. Operas "Aīda" izrādes notiks arī 9. un 12. martā.

Pjēra Džordžo Morandi muzikālajā vadībā 19. martā notiks arī Džuzepes Verdi operas "Luīze Millere" koncertizpildījums. "Luīze Millere" ir traģiska melodrāma trīs cēlienos pēc Frīdriha Šillera lugas "Mīla un viltus" motīviem. Darbā Verdi pievērsies sev iecienītai tēmai – mīlestības konfliktam starp tēviem, bērniem un viņu mīļotajiem cilvēkiem. Šis būs pirmais operas atskaņojums Latvijā.  Koncertizpildījumā lomas interpretēs solisti Jūlija Vasiļjeva, Rinalds Kandalincevs, Deivids Džunghuns Kims, Rihards Mačanovskis, Monika-Evelina Līva, Pavlo Balakins, Laura Grecka un Artjoms Safronovs.

Jaunajā zālē 26. martā pirmizrādi piedzīvos Džankarlo Menoti opera bērniem "Amāls un nakts viesi". Tas ir Menoti populārākais darbs, kas jau vairāk nekā septiņdesmit gadu regulāri tiek uzvests visā pasaulē. Opera tika radīta 1951. gadā pēc telesabiedrības NBC pasūtījuma. Jauniestudējumu veidos muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, režisori Anta Priedīte un Gundars Silakaktiņš, scenogrāfs Aigars Ozoliņš un kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa. Iestudējumā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

14. aprīlī pirmizrāde Latvijas Nacionālā baleta jauniestudējumam – izcilā mūsdienu horeogrāfa Marko Gekes laikmetīgajam baletam "Ņižinskis" ar Kloda Debisī un Friderika Šopēna mūziku. Iestudējums atklāj baleta leģendas Vaclava Ņižinska dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni. "Ņižinskis" pasaules pirmizrādi piedzīvoja dejas kompānijā "Gauthier Dance" Štutgartē 2016. gadā. Kopš tā laika iestudējums plaši izrādīts visā pasaulē. 2017. gadā Marko Geke par šo iestudējumu saņēmis Itālijas dejas balvu "Danza&Danza". Jauniestudējuma muzikālais vadītājs būs Mārtiņš Ozolinš. Titullomā Aidens Viljams Konefrijs vai Kristaps Jaunžeikars, Sergeja Djagiļeva lomā – Antons Freimans vai Filips Fedulovs.

Lielajā zālē 18. aprīlī notiks koncerts "Gidons Krēmers un Kremerata Baltica – 100. Kopīgais gadsimts". Koncertā pasaulē plaši pazīstamais kamerorķestris "Kremerata Baltica" un tā mākslinieciskais vadītājs, vijolnieks Gidons Krēmers atskaņos jubilejas koncertprogrammu.

21. aprīlī gaidāms īpašs notikums – pasaulslavenā latviešu mecosoprāna Elīnas Garančas solokoncerts. Pie Latvijas Nacionālās operas orķestra pults stāsies ievērojamais un iemīļotais diriģents Karels Marks Šišons.

Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē 18. maijā jau desmito reizi notiks klasiskā un laikmetīgā baleta vakars "Iespējams…", kur savus darbus rādīs jaunie horeogrāfi un dejotāji.

19. maijā pirmizrādi piedzīvos Volfganga Amadeja Mocarta opera "Dons Žuans". Jauniestudējumu veidos muzikālais vadītājs un diriģents Alesandro de Marki un režisors Marselo Lombardero, kurš Latvijas publikai pazīstams pēc operas "Figaro kāzas" iestudējuma 2014. gadā. Radošās komandas rokās opera "Dons Žuans" kļuvusi par ironisku un melnu komēdiju.

31. maijā pirmo reizi Latvijā solokoncertu sniegs viens no šobrīd izcilākajiem basiem pasaulē Ginters Groisbeks. Koncerts ar pianistes Aleksandras Golubickas klavieru pavadījumu notiks Lielajā zālē ar nolaistu dzelzs priekškaru, nodrošinot unikālu akustiku kamermūzikas izpildīšanai. 

Sezonas noslēgumā notiks Rīgas Operas festivāls, kura programma tiks izziņota atsevišķi.

Biļetes var iegādāties LNO un Biļešu Paradīzes kasēs, kā arī internetā.

Biļetes uz pasākumiem maijā pieejamas, sākot no 22. februāra. Biļešu tirdzniecība uz Elīnas Garančas solokoncertu un koncertu "Gidons Krēmers un Kremerata Baltica – 100" tiks izsludināta atsevišķi.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!