Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
29.11.2023

Pavasarī "Hanzas peronā" koncertēs Kolins Stetsons

Komentē
0

Kultūrtelpā "Hanzas perons" 21. aprīlī solokoncertu sniegs kanādiešu izcelsmes saksofonists, multi-instrumentālists un mūzikas autors Kolins Stetsons (Colin Stetson).

"Kolins Stetsons ir pazīstams avangarda saksofonists, kas labprāt un itin veikli prot pārslēgties arī uz citiem pūšaminstrumentiem un ir zināms arī ar spēju piebiedroties populārās mūzikas izpildītājiem un grupām. Viņš sadarbojies ar dažādu novirzienu mūziķiem – "Arcade Fire", "Animal Collective", "Bon Iver", Tomu Veitsu (Tom Waits) un Deividu Gilmoru (David Gilmour) viņa pēdējā albumā "Rattle That Lock"," pirms vairākiem gadiem kāda ieraksta recenzijā rakstījis Ilmārs Šlāpins. 

Mūziķis sadarbojies arī ar Lū Rīdu (Lou Reed), "LCD Soundsystem", "The National", "Chemical Brothers", Bilu Lasvelu (Bill Laswell) un vēl. Daudzuprāt viņš ir viens no spilgtākajiem pēdējo desmitgažu pūšaminstrumentālistiem un saksofona spēles inovatoriem. Kolins Stetsons vislabāk pazīstams ar pārliecinošu un gluži vai spēka un izturības treniņus atgādinošu basa un alta saksofonu spēli, bet viņa arsenālā ir arī soprāna, tenora un baritona instrumenti. 

Meklējumu un instrumenta izpētes periods, kurā Kolins Stetsons sāka pastāvīgi muzicēt trio "Transmission" un uzsāka jau piesauktās sadarbības ar citiem, kulminēja ar 2007. gada albumu "New History Warfare Vol. 1". Tas sakrita ar viņa "Monreālas periodu" – muzicēšanu kopā ar "Arcade Fire", romantiskām un mākslinieciskām attiecībām ar vijolnieci Sāru Noifeldi (Sarah Neufeld), ar kuru kopā ierakstīts arī albums "Never Were The Way She Was", un poļu komponista Henrika Gurecka (Henryk Mikołaj Górecki) Trešās jeb Sāpju simfonijas neparasto interpretāciju.

Pabeidzis "jaunāko laiku karadabības" triloģiju ar vēl diviem sējumiem, 2017. gadā Kolins Stetsons klajā laida albumu ar pašironisko nosaukumu "All This I Do For Glory" – ierakstu, kurš vēl vairāk stiprināja mūziķa reputāciju arvien plašākās klausītāju un kritiķu aprindās, atnesot dažādas nominācijas un rindojot to daudzos "Best of…" sarakstos attiecīgā gada nogalē. Ap šo laiku plašumā sāka vērsties arī pieprasījums pēc Kolina Stetsona kā filmu mūzikas autora pakalpojumiem, turklāt arī Holivudā. Arī Latvijas skatītājiem un dažādu populāru filmu un seriālu straumēšanas platformu lietotājiem pazīstamas ir, piemēram, filmas "Reinkarnācija" ("Hereditary", 2018), "Ēdienkarte" ("The Menu", 2022) vai "Teksasas slaktiņš ar motorzāģi" ("Texas Chainsaw Massacre", 2022), kuru skaņu celiņu autors ir Stetsons. Kā reiz lakoniski konstatēja pazīstamā britu ētera personība Mērija Anne Hobsa (Marie Anne Hobbs), "Kolins Stetsons ir mākslinieks, kurš maina to, kā attiecies un uztver mūziku". 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!