Aktualitātes
05.05.2020

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju vadīs Kaspars Vanags

Komentē
0
Saglabā

No 1. jūnija Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju vadīs Kaspars Vanags. Beidzoties konkursam uz vakanto direktora amatu, K. Vanags atzīts par piemērotāko kandidātu. Konkursā uz direktora amatu pieteikumus bija iesnieguši 6 pretendenti, un pēc divām atlases kārtām, konkursa komisija vienbalsīgi lēma veselības ministrei muzeja direktora amatam apstiprināšanai virzīt K. Vanagu.

K. Vanags maģistra grādu mākslas vēsturē ar specializāciju muzeju studijās ieguvis Londonas Universitātes Kortolda mākslas institūtā. Viņa profesionālā pieredze cieši saistīta ar ilggadēju kuratora darbību, veidojot starpnozaru pieejā balstītus izstāžu un kultūras izglītības projektus. Pēdējos divus gadus bijis Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles programmu direktors. Viņš arī vadījis mākslas galeriju "Kromme" Berlīnē un bijis "ABLV Charitable Foundation" mākslas programmu direktors, pārraugot atbalsta programmas laikmetīgās mākslas izstāžu, izglītības projektu un kultūras žurnālistikas jomās, kā arī vadot darbu pie Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja darbības koncepcijas izstrādes.

Konkursa komisija īpaši novērtēja K. Vanaga piedāvājumu veidot muzeju kā sabiedrībai atvērtu pieredzes apmaiņas platformu, teikts paziņojumā presei. "Muzejam ir unikāla kolekcija, un tai vajadzīga starpdisciplināra publiskā programma ar regulāriem izzinošiem notikumiem. Latvijas sabiedriskajā domā jārosina mūsdienīga un kompetenta saruna par veselību kā mainīgu kultūrsociālu lielumu, kura politiskā dimensija mijas ar cilvēka personīgo atbildību," stāsta K. Vanags.

Jaunais vadītājs kā muzeja darba prioritāti uzskata balansu starp pagātnes mantojumu, nākotnes perspektīvām un šodienas aktualitātēm gan medicīnas, gan citās dabas un sociālajās zinātnēs. "Muzejam jāprot sazemēt vispārdrošākos cilvēces nākotnes scenārijus ar katra indivīda paša ikdienas rīcību gan personīgās veselības labā, gan globālo ekoloģisko problēmu kontekstā," atzīst  K.Vanags.

Veselības ministre Ilze Viņķele pauž prieku par jaunā direktora pievienošanos Veselības ministrijas komandai: "Kaspars Vanags ir viens no šī brīža Latvijas ievērojamākajiem mākslas kuratoriem. Viņa pieredze mūsdienu mākslas notikumu veidošanā atdzīvinās muzeju un noderēs arī ministrijas darbā. Novēlu muzejam Kaspara vadībā kļūt par aktīvu un redzamu spēlētāju ne vien Latvijas medicīnas vēstures kopšanā, bet arī veselības izglītības laukā, īpaši uzrunājot jauniešus."

Jau ziņots, ka Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja līdzšinējā ilggadējā direktore Edīte Bērziņa darba attiecības pārtrauca pēc pašas vēlēšanās. Pēc tam tika izsludināts atklāts konkurss, uz kuru pieteikšanās beidzās šāgada 9. aprīlī.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!