mmick
pirms 4 gadiem
Vispirms - atceramies, kā ASV vēlēšanās kāds republikānis izpelnījās kritiku, ka ASV kādi 50% iedzīvotāju esot atkarīgi no valsts un tāpēc viņiem nevajadzētu balsot? Tas pats ir Latvijā - saujiņa bagātnieku ir atkarīga no valsts, jo par par ienākumiem no darba strādājošie maksā 24% ienākuma nodokli, bet saujiņa bagāto, kas saņem ienākumus no kapitāla, maksā tikai 10-15% ienākuma nodokli (neskaitot pieejamās nodokļu optimizācijas shēmas). Šiem ļautiņi ir atkarīgi no netaisnīgas un nevienlīdzīgas valsts nodokļu politikas, lai iegādātos kārtējo grabuli. Vai tiešām Wolfs un šī raksta autors ir tik bagāti, ka dzīvo tikai no kapitāla? Un ja nav tik bagāti, tad kāpēc ļaujas apmuļķoties un ir gatavi maksāt lielākus nodokļus, lai saujiņa bagāto varētu maksāt mazākus? Varbūt paši kādreiz cer kļūt mazo nodokļu maksātāji? Lai veicas! Tas būtu labāks liktenis, nekā kļūt par bagāto roklaižām un propagandistiem.

Ikdienas žurnālistika liecina, ka nabadzības ietekme uz panākumiem ir socioloģiska realitāte, nejēdzīgi ir to ignorēt: http://www.theatlantic.com/business/archive/2013/03/the-miserable-odds-of-a-poor-student-graduating-from-college-in-2-graphs/274250/
http://www.theatlantic.com/business/archive/2013/05/the-austerians-strike-back-latvia-is-the-new-hope-for-zombie-economics/275517/

Sociāldemokrātiskas ievirzes ekonomika ir pietiekoši nopietna zinātne:
http://www.socialeconomics.org/
Neesmu tās piekritējs, bet arī heterodoksā ekonomika Rietumu intelektuāļu aprindās iecienīta - marksistu žurnālu izdod Oksfordas universtitātes izdevniecība, tā impact factor vairāk kā 7 reizes pārsniedz Latvijas labāko ekonomikas žurnālu - REA paspārnē esošo BJE:
http://cje.oxfordjournals.org/

To, ka nabadzība dažreiz nav netikums un nav pat nelaime, bet ka tā ir apkārtējo ļaužu noziegums, pierāda ANO pārtikas programmas statistika:
http://www.wfp.org/hunger/stats
2.6 miljonu mazu bērnu bada nāve ik katru gadu (neskaitot citus miljonus pārejās vecuma grupās). Bada nāve nav cunāmi, zemestrīce vai terora akts, ko grūti paredzēt un kas notiek pēkšņi un ātri. Tā ilgst nedēļām, kad zeme, kas ir apjosta ar satelītiem, var efektīvi aklāt un novērst notikumus. Vai ir jēga šos skaitļus salīdzināt ar pāris politieslodzītiem Krievijā vai Staļina golodomoru Ukrainā?

Un beigās - tam gan laikam šajā sabiedrībā nav nekādas nozīmes - bet ja nu kāds vēlas ielikt savas domas un rīcību plašākā kontekstā, tad var atcerēties pāvesta Benedikta XVI sacīto par ekonomisko krīzi tā esot "shown the error of the assumption that the market is capable of regulating itself, apart from public intervention and the support of internalized moral standards. This assumption is based on and poverished notion of economic life as a sort of self-calibrating mechanism driven by self-interest and profit-seeking. As such, it overlooks the essentially ethical nature of economics as an activity of and for human beings"

mmick
pirms 4 gadiem
Sociāldemokrātiju un kreisās idejas kā populisms un slimība, kura būtu īpaši jāreabilitē. Grūti aptvert, ka kaut ko tik aprobežotu var rakstīt 20 gadus pēc totalitārisma sabrukuma, kad zināšanu un kultūras trūkumu vēl varēja attaisnot ar cenzūru. Tagad tas vairs nav iespējams. Zināšanu trūkums ir vai nu pats par sevi vai arī politiskā prostitūcija.

Personīgi balsoju par Saskaņas Centru kā partiju, kas ir "lielākie sociāldemokrāti" Latvijā (līdzīgi, kā citi balsoja par "mazāko ļaunumu"). Manu izvēli noteica tas, ka šad un tad palasot pasaules visprestižākos ekonomikas izdevumus (Journal of Political Literature, Quarterly Journal of Economics, Journal of Political Economy) vai solīdu starptautisku institūciju pētījumus (ECB, IMF), nācās atklāt un atklāt Latvijā īstenotās labējās politikas melus un neiedomājamo virtuves "ekonomistu" diletantismu, sākot ar jautājumiem par valsts bankrota sekām un monetārās/fiskālās politikas iespējām un beidzot ar darba tirgus atbalsta pasākumiem vai valsts intervenci un attīstības ekonomiku.

Wolfs
pirms 4 gadiem
Latvijas sabiedrība ir sadalījusies - mantīgajos un nemantīgajos. Pēdējie jūtas apkrāpti, un labprāt izslēgs prātu, ja kāds piedāvās maizi un izpriecas. Un pareizi darīs, jo arī prāta ieslēgtais stāvoklis nav viņiem neko daudz palīdzējis. Kā cilvēkus es varu viņus saprast.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!