Ieva Kaulina
pirms 6 gadiem
Vēl viena sīciņa piebilde - olas 2012. gadā lidoja un viena ielidoja tieši man pierē. Mūsu valsts tiesa šo aktu novērtēja kā sīko huligānismu, nevis naida noziegumu

streips
pirms 6 gadiem
Paldies autoram par lielisku rakstu. Sīciņa piebilde -- mans dzimtais štats Ilinoisa homoseksualitāti dekriminalizēja jau 1961., ne 1962. gadā. Bet citādi vēlreiz paldies un vēlreiz paldies.

Cieņā,

Kārlis Streips

Circus Maximus
pirms 6 gadiem
Ja uzmanīgi paskatāmies vēsturē, viegli var ievērot sekojošo. Cilvēktiesības plaukst un zeļ sabiedrībās, kuras ir a) pārtikušas un izglītotas; b) brīvas no reāliem vai iedomātiem ārējiem vai iekšējiem apdraudējumiem.
Nabadzība, kas parasti nāk roku rokā ar tumsonību, parasti izskauž jebkuru iespēju ieminēties par indivīda tiesībām. Savukārt reāli vai imagināri apdraudējumi liek mobilizēties pret jebkādiem citādi domājošajiem. Bēdīgais ASV piemērs, kas 9/11 notikumiem sekoja slepenie CIP cietumi, turēšana ieslodzījumā bez tiesas, aizturēto spīdzināšana u.c. ar klasiskajām cilvēktiesībām nesavienojamas lietas, liek aizdomāties par to, ka pieaugot apdraudējuma sajūtai Eiropas civilizācijai piederīgo vidū, var arī būtiski mainīties attieksme pret seksuālajām minoritātēm, t.i. svārsts var atkal aiziet uz otru pusi.

Zaiga Pūce
pirms 6 gadiem
Ļoti interesants un pamatots raksts. Labprāt, palasītu arī par Īrijas vēsturisko ceļu no homofobas,katoliciskas valsts uz valsti, kas (ja nemaldos, tad pirmā pasaulē) referendumā apstiprināja viendzimuma laulību nepieciešamību. Manuprāt, īri ir ļoti interesants precedents šajā jautājumā.

skujiņa
pirms 6 gadiem
Paldies par kvalitatīvu un izvērstu rakstu!
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!