Attēlā: Kaspars Groševs (Foto: Ansis Starks)
 
Aktualitātes
08.03.2019

Par "Kim?" programmas direktoru kļūst Kaspars Groševs

Komentē
0
Saglabā

"Kim? Laikmetīgās mākslas centrs" iesoļo otrajā desmitgadē, paziņojot par jaunu programmas direktoru – ar šī gada aprīli par organizācijas programmas direktoru nozīmēts Kaspars Groševs. Gluži tāpat kā līdz šim, programmas direktors būs atbildīgs par organizācijas izstāžu un pavadošās programmas izstrādi un vadību gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Kaspars Groševs ir pieredzējis eksperimentālās mākslas un skaņas mākslinieks, kurators un autors, kurš kopš 2014. gada ir Rīgā pirmās mākslinieku vadītās galerijas 427 līdzdibinātājs un kurators. Īstenojis virkni neatkarīgu projektu, Kaspars Groševs ir piedalījies starptautiskās grupu un personālizstādēs, t.sk. galerijā "Futura" Prāgā, mākslas centrā "BOZAR" Briselē, galerijā "Shanaynay" Parīzē, "SIC" mākslinieku telpā Helsinkos, kā arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un "Kim? Laikmetīgās mākslas centrā".

Komentējot savu jauno amatu, Kaspars Groševs min: "Man ir liels gods stāties šajā amatā, jo lielā mērā esmu audzis līdz ar "Kim?" – gan kā mākslinieks, gan kurators un nekomerciālas galerijas veidotājs. Kopš pirmās izstādes Spīķeros cauri gadiem ar aizrautību esmu izdzīvojis Zanes Onckules un Valentīna Klimašauska veidoto programmu – neskaitāmas pasauli iešūpojošas izstādes, kas ļāvušas gan satikt māksliniekus, gan apjaust, ka māksla ir spēcīgs intelektuāls instruments, kas var paplašināt estētiskos apvāršņus, uzjundīt jaunas idejas, radīt jaunu pieredzi vai gluži vienkārši – nebrīdinot mainīt to, kā domāju par mākslu.

Kim? ir viens no pamanāmākajiem laikmetīgās mākslas pieturpunktiem reģionā, tādēļ mana vīzija ir to redzēt kā vietu, kur dzimst globālais pulss, kur aizsākas starptautiski projekti, kur satiekas mākslas profesionāļi, kur Latvijas mākslinieki atsperas, lai lēktu pasaules okeānā, kur māksla dzīvo pāri robežām un laika zonām, aicinot jebkuru piedalīties sarunā."

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!