Valda Celma instalācija RIBOCA2. Foto: Andrejs Strokins
 
Aktualitātes
14.09.2021

Oktobrī pirmizrādi piedzīvos RIBOCA2 filma "viss reizē zied"

Komentē
0
Saglabā

Filmas nacionālā pirmizrāde notiks Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvarā 17. oktobrī.

Straujās COVID-19 izplatības dēļ 2020. gada martā gatavošanās otrajai Rīgas Starptautiskajai laikmetīgās mākslas biennālei (RIBOCA2) tika apturēta. Izstādes galvenā kuratore Rebeka Lamarša-Vadela (Rebecca Lamarche-Vadel) nolēma "iesaldēt" nepabeigto biennāli un uzņemt pilnmetrāžas filmu. Filmas "viss reizē zied"  scenārijs veidots sasaistē ar izstādes ideju – nepieciešamību pārdomāt to, kā cilvēce apdzīvo planētu.

2020. gada biennāle "viss reizē zied" pievērsās alternatīvām perspektīvām cilvēces apsēstībai ar izaugsmi, izplešanos un patērēšanu, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot apzinātas un iekļaujošas attiecības ar apdraudēto pasauli. Četrdesmit seši mākslinieki no visas pasaules tikās Andrejsalā, lai kopīgi iedzīvinātu biennāles galvenās kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas vīziju un piedāvātu savas atbildes. 2020. gada martā, dažas nedēļas pirms tās atklāšanas, straujās COVID-19 izplatības dēļ sagatavošanās darbi tika apturēti. Kad augustā izdevās atvērt biennāli apmeklētājiem, triju nedēļu laikā tika uzņemta filma.

"Kopš sāku strādāt pie izstādes, manas idejas pamatā bija atjaunotne – nevis vēlme pēc "citas pasaules", bet jaunu un konstruktīvu attiecību veidošana tajā apdraudētajā pasaulē, kas mums ir. Kad sākās pandēmija un mēs sapratām, ka sākotnējo plānu īstenot neizdosies, mums neatlika nekas cits kā radīt saskaņā ar jauno situāciju. Daļēji pabeigtā izstāde, iztrūkstošie mākslas darbi, nepabeigtā scenogrāfija, izstādes transformēšanu filmas uzņemšanas laukumā un pati filma ir biennāles augļi. Tā bija ļoti intensīva pieredze, kas, neskatoties uz visām grūtībām, atklāja mums jaunas perspektīvas, sniedzot iespēju radīt filmu, kas vēl vairāk sasaucas un rezonē ar šodienas izaicinājumiem un to radīto vajadzību nevilcināties un doties jaunu ceļu meklējumos," stāsta RIBOCA2 galvenā kuratore, filmas režisore un scenārija autore Rebeka Lamarša-Vadela.

Kā līdzrežisoru Rebeka Lamarša-Vadela pieaicināja Dāvi Sīmani un viņa komandu, tostarp Andreju Rudzātu, kurš ir filmas vadošais operators. Skaņu celiņu veidojusi dziedātāja un dziesmu autore LAFAWNDAH, kuras balss vada skatītājus filmas stāstā.

Filmas nacionālā pirmizrāde notiks 17. oktobrī pl. 17.00 kinoteātrī "Splendid Palace", Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros. Filma ir angļu valodā, taču RIGA IFF to būs iespējams noskatīties ar subtitriem latviešu un krievu valodās. Biļetes iespējams iegādāties Bezrindas.lv.

Rudenī filma "viss reizē zied" tiks izrādīta arī Londonā, Berlīnē, Bāzelē, Parīzē un Maskavā. Tā iekļauta "The Art Newspaper Russia" kinofestivāla un "Art Basel" mākslas meses kino programmā. Novembra beigās notiks filmas digitālā pasaules pirmizrāde.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!