AnnA wd
pirms 2 gadiem
WhenWeAll FallAsleep
pirms 2 gadiem
Saduroties ar ierobežojošiem spēkiem dzīvē, viņi tos uzrver kā apdraudējumu savai nestabilajai personībai. Diemžēl pieņemt savas bailes viņi nespēj, jo tas norādītu uz nestabilo personību un adaptācijas traucējumiem. Bailes neapzināti pārtop dusmās un racionalizācijās - relitātes skaidrojumos, kas atbildību par piedzīvotajām emocijām uzgrūžu ārējam ienaidniekam - “mocītājam”. Īpaši izteikti tas notiek tad, kad izprante un zināšanas par sistēmām, struktūram un to fukuncijām, kam šie ierobežojošie spēki piemīt, ir vāja. Antivakseru argumenti un stāsti rodās ātri un ar lielu emocionālu spēku, bet to cēlonis paliek neapzināts. Šie cilvēki satiekas internetā un viens otra domu konstruktus apstiprina. Nestabilo personību aizstāj tās surogāts - domubiedru apstiprināta identitāte. Tad viņi sāk organizēties dzīvē, iet gājienos, veido kopienas un pārliecina vieglāk ietekmējamākos līdzcilvēkus. Nekādas pragmatiskas darbības nenotiek, jo kustības motivācija ir neapzināta. Tā kā bailes netiek identificētas, konfrontētas un atrisinātas, tad parādas trauksmē un vēlme pēc kontroles - varas un ietekmes - fantāzijas, ka iespējams sakārtot realitāti tā lai šis “mocītājs” vairs nebūtu bīstams. Labticīgi, bet varaskāri un ar mazvērtības kompleksiem sirgstoši ierēdņi, akadēmiķi, intelektuāļi un kultūras darbinieki sāk šo stāstus tiražēt, radot veselu morālistisku “antivakseru" vārdnīcu un kultu. Nestabilo personību aizstāj fanātiska identitāte. Kad antivakseru idejas sabiedrība neapstiprina, tas tiek uztverts kā naids un apstiprinājums, tam ka antivakseri ir apspiesta grupa, bet grupas mērķi ir reāli. Trauksme un dusmas iegūst tādus apmērus, ka šī kopiena sāk organizēties, iegūt reālu ietekm un pieprasīt konformismu.
Cik tracinoši gan būtu, ja šo antivakseru manipulatīvo cīņu par tiesībām un cieņu uzurpētu kāda jau pastāvoša varas elite un politiski spēki?
Protams, jāņem vērā, ka visi, kas kritiski domā par vakcināciju nav radikālie antivakseru aktīvisti.
Ināra Laizāne
pirms 2 gadiem
Rudolfs Putnins
pirms 2 gadiem
Otrkārt, ir skaidrs jautājums, cik pasaule var atļauties auklēties ar antivakcīnistiem? Cilvēki mirst. Bērni nevar iet skolā. Stingrās rokas pieeja ignorē to, ka liela daļa sabiedrības netic medicīnai un valdības ieteikumiem. Stingrās rokas pieeja, kas kaucošos antivakcīnistus sapotēs pret viņu gribu, vai sakropļos viņu ikdienu, kamēr vakcinācija būs neizbēgama, ignorē neuzticības problēmu. Un to arī noteikti padziļina. Šī nav pēdējā situācija, kur sabiedrības uzticība būs nepieciešama. Vai nākamreiz valdība lems laicīgi strādāt pie uzticības jautājuma? Vai atkal pielietos stingru roku, jo tā ir vienkāršāk? Ja mēs pieļaujam stingrās rokas politiku, tad mums kā sabiedrībai ir stingri jāprasa, kas tiks darīts neuzticības plaisas mazināšanai.
Dzintars A
pirms 2 gadiem
Strauji izplatoties īpaši lipīgajam vīrusa delta variantam, jaunatklāto inficēšanās gadījumu skaits ASV pēdējā laikā pārsniedz 100 000 dienā, un tik slikta situācija iepriekš bijusi pirms pusgada. Savukārt nāves gadījumu skaits pēdējās divās nedēļās pieaudzis par 89%.
"Patiesībā mums nevajadzēja nonākt šādā situācijā," telekanāla ABC pārraidē "This Week" svētdien sacīja ASV Nacionālo veselības institūtu direktors Frensiss Kolinss.
"Šajā ziņā - jā, mēs ciešam neveiksmi," atzina Kolinss.
Lai nomierinātu iekaisušos prātus - pats esmu vakcoinējies.
Tā kā vakcīnas nav attaisnojušas uz tām liktās cerības, jo saslimst lielāks % no vakcinētajiem nekā bija solīts. Tā kā vakcinētie slimo - bezgaliga Covid mutācija ir visnotaļ ticama. Kā arī parādās ziņas par to, ka izslimojušo imunitāte ir labāka par vakcinēto imunitāti.
Ņemot vērā augstāk minēto - es neatbalstu piespiedu vakcināciju! Esmu par brīvprātīgu - vienreizēju organisma iepazistināšanu ar Coronu!
AnnA wd
pirms 2 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Oskars Jansons
11000 iemeslu klausīties latviešu mūziku – projekts "Grupu saites"
Pirms neatkarības atjaunošanas daudziem latviešu mūzika bija protesta kustība, tomēr vismaz manu vienaudžu vidū ne katrai ģimenei, kas latviešu mūziku labprāt dzirdētu arī meinstrīmā, mājās bija kolekcija ar interesantiem vietējiem mūzikas ierakstiem, ar kuriem izaugt.

Valda Čakare
3Par nevajadzīgā vajadzību un vēl šo to
Savā ziņā Jonesko ir gaišredzīgs, kad pauž domu, ka pilnīgi pietiktu, ja kritiķis kļūtu par darba deskriptoru, tas ir, par to, kurš seko darbam tā norisē. Citiem vārdiem sakot, kritiķis būtu darba māceklis, nevis skolotājs. Tādējādi Jonesko iezīmē ceļu uz to funkciju, kāda kritiķim atvēlēta šodienas postdramatiskajā teātrī.

Kristīne Briede
3Filma, ko vajadzētu rādīt Krievijā
Sievietes ar latvisku akcentu un miršanas apliecību rokās mēģina krieviski skaidroties ar padomju virsnieku, kurš viņām saka: "Bet jūs taču piekritīsiet, ka arī civilajā dzīvē ir gadījumi, kad jauni cilvēki – jauni puiši un arī meitenes – aiziet bojā?"

Vita Liberte
2Aizsargāt neaizsargātos: dzīvnieku tiesiskā statusa problēma
Vai empātija būtu jāatrunā normatīvajos aktos, attiecinot juridiskas personas statusu uz dzīvniekiem? Galu galā mēs to esam piešķīruši uzņēmumiem un kuģiem. Ir savdabīgi turpināt praktizēt līdzšinējo attieksmi, pamatojoties uz to, ka dzīvnieki nespēj spriest vai komunicēt.

Rūdolfs R. Vītoliņš
1Skanstes dzīļu topogrāfija
Džungļi, atkritumi, pamestas koka vasarnīcas. Tolaik man palika apslēptas ēkas, kurās mājo autoservisi, eļļu maiņas punkti, darbnīcas. Tagad skatam atklājas kaudzēs samesti dzelži un kādā pagalmā noparkots moderns policijas auto. Vieta šķiet kā radīta zagto auto numurzīmju maiņai un pārkrāsošanai. Vai naudas viltošanai.

Vilis
0Stāsts nav par psihedēliju
Es gribēju noķert zibeni un iemest ar to citiem, apžilbināt viņus tāpat, kā biju apžilbis pats. "Norauj dzelkšņus prāta dzīlēm," reiz uzskrīpāju uz dzeloņstieplēm apvītas sienas savā Sarkandaugavas kaktā; tieši tāds man tolaik likās literatūras – un vielu – uzdevums.

Sleja
09.08.2021
6
Obligātā vakcīna