Aktualitātes
12.08.2022

Ņujorkā uz skatuves kaklā sadurts rakstnieks Salmans Rušdi

Komentē
0

Publiskas lekcijas laikā Ņujorkā uz skatuves sadurts rakstnieks Salmans Rušdi, vēsta "Reuters". Rakstnieks jau iepriekš saņēmis nāves draudus par savu romānu "Sātaniskās vārsmas".

Kā pastāstījuši aculiecinieki, pašā lekcijas sākumā, kamēr Rušdi vēl ticis iepazīstināts ar publiku, Šatokvas institūtā uz skatuves uzskrējis kāds vīrietis un uzbrucis viņam, sitot un sadurot kaklā. Rakstnieks saļimis uz grīdas, bet uzbrucējs ticis aizturēts.

Uzreiz pēc uzbrukuma Rušdi ar helikopteru nogādāts slimnīcā, bet pašlaik nav zināms, kādā stāvoklī rakstnieks atrodas.

Atgādinām, ka jau kopš 80. gadiem, kad iznāca Rušdi pazīstamākais darbs, radikālā islāma motīvos balstītais romāns "Sātaniskās varsmas", Irānā pret tā autoru ir izsludināta fatva, kurā ir pieprasīta Rušdi sodīšana ar nāvi. Atlīdzība par rakstnieka nogalināšanu jau ir pārsniegusi trīs miljonus ASV dolāru. Rušdi pastāvīgi apsargā britu slepenais dienests. Līdz šim jau vairākkārt bijuši neveiksmīgi mēģinājumi nogalināt rakstnieku.

Salmans Rušdi (1947) ir Indijā dzimis britu rakstnieks. Latviešu valodā tulkoti tādi viņa darbi kā "Zeme zem viņas kājām", "Florences burve", "Maura pēdējā nopūta", "Pusnakts bērni" un daudzas citas, tai skaitā skandalozā "Sātaniskās vārsmas".

Tika plānots, ka lekcijas laikā Ņujorkā Rušdi runās par rakstnieka brīvību.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!