No kreisās: Juris Cālītis, Vjačeslavs Kaščejevs.
 
Aktualitātes
12.03.2021

Notiks zinātnes un reliģijas attiecībām veltīts lekciju cikls

Komentē
0

Projekta "Zinātnes un reliģijas saderība pēcpadomju kontekstā" ietvaros norisināsies lekciju cikls, kas būs veltīts zinātnes un reliģijas dialogam. Pirmā lekcija notiks tiešsaistē jau 17. martā, plkst. 17.00, savukārt lekciju cikls noslēgsies ar paneļdiskusiju 2022. gada martā.

Kā raksta projekta īstenotāji, Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte, tā mērķis ir novērtēt savstarpējo sapratni starp Latvijas zinātnieku un reliģisko kopienu piederīgajiem, īpašu uzmanību pievēršot zinātniekiem, kuri sevi uzskata par ticīgiem. Tā mērķis ir arī palielināt šo savstarpējo sapratni un zinātnieku pašsapratni, attīstot resursus zinātnes un reliģijas dialogam pasākumu veidā, kas pieejams plašākai sabiedrībai. Viena no projekta aktivitātēm būs lekciju cikls, kas veltīts gan zinātniekiem, gan arī ticīgajiem aktuālām tēmām.

Lekciju ciklu sāks Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) vadošais pētnieks Floriana Gābauera ar lekciju "No kurienes nākam? Kurp ejam? Ko fizika mums saka par visuma sākumu un vai tas ir savienojams ar to, ko māca reliģijas?"

"Jau no izseniem laikiem dažādas pasaules reliģijas ir piedāvājušas savus skatījumus par pasaules izcelsmi," teikts lekcijas anotācijā. "Piemēram, jūdu un kristiešu tradīcijas ir izvirzījušas pat ļoti konkrētas tēzes par pasaules radīšanu. Zinātnes kontekstā, savukārt, tieši no 20. gadsimta ir strauji attīstījušās zinātnieku spējas izstrādāt teorijas par Visuma izcelsmi un vēl jo vairāk – testēt šīs teorijas, pārbaudot iegūtos datus. Kādus rezultātus ieguva zinātnieki un vai tas ir atbilstoši jūdu un kristiešu tradīciju piedāvātajiem pasaules radīšanas skaidrojumiem? Vēl jo nozīmīgāk – ko šie stāstījumi var liecināt par attiecībām starp zinātni un ticību, un ko no tā ir iespējams mācīties?" Lekcijas laikā savas atziņas par konkrēto tematu prezentēs arī LU FMOF profesors Vjačeslavs Kaščejevs, kā arī LU Teoloģijas fakultātes (LU TF) docents Juris Cālītis.

Sekot līdzi informācijai par turpmākajām lekcijām un citiem projekta pasākumiem iespējams LU TF tīmekļa vietnē. Saite uz katra pasākuma tiešsaisti tiks publicēta mājaslapā pāris dienas pirms pasākuma, kā arī tiešraide būs pieejama LU TF Facebook lapā. Pasākumi tiks ierakstīti un to ieraksti būs pēc tam pieejami elektroniskā formātā. 

Šis projekts tiek finansēts Oksfordas Universitātes Teoloģijas un reliģijas fakultātes Iana Ramzija Zinātnes un reliģijas centra (Ian Ramsey Centre for Science and Religion) projekta "Jaunie apvāršņi zinātnei un reliģijai Centrālajā un Austrumeiropā" (New Horizons for Science and Religion in Central and Eastern Europe") ietvaros.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!