Aktualitātes
20.05.2020

Notiks vērienīgs pikets pret Marsa parka apbūvi

Komentē
1
Saglabā

28. maijā uz Brīvības ielas notiks pikets pret plānu apbūvēt Marsa parka teritoriju, kur šobrīd paredzēts celt jauno Valsts drošības dienesta ēku.

Kā norāda rīkotāji, piketa mērķis ir pievērst uzmanību pilsoniskajai aktivitātei par Marsa parku, lai glābtu kokus un saglabātu kultūrai un vēsturei nozīmīgo teritoriju.

Jau ziņots, ka pret kādreizējā velotreka "Marss" apbūvi tika savākti vairāk nekā 15 500 parakstu, taču, par spīti tam, Saeimas drošības komisija lēmusi, ka VDD jaunās ēkas būvniecības atlikšana vai kavēšana pašreizējos drošības apstākļos nav pieļaujama un ēka ir jāceļ noskatītajā vietā Rīgā, bijušā velotreka vietā Brīvības ielā, kas vienīgā atbilst dienesta vajadzībām.  

Šobrīd valsts īpašumā esošā teritorija Brīvības gatvē 207 jau ilgstoši netiek izmantota, un tajā netraucēti aug simtgadīgi koki – liepas un ozoli, kaut arī Teikas un VEF rajona daļa Rīgā ir viena no nedaudzajām vietām, kur iedzīvotājiem sasniedzamā attālumā nav neviena parka, un bijušā velotreka pārveidei par zaļo zonu būtu nepieciešami minimāli līdzekļi.

Ņemot vērā aizliegumu pulcēties vairāk nekā 25 cilvēkiem, piketus pieteikuši 16 organizatori. Kā norāda rīkotāji, piketētāji stāvēs visa ceļa garumā līdz parkam vairāk nekā 10 m atstatus un ievēros visas noteiktās prasības. Lai piedalītos piketā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!