Photo: "Unsplash.com".
 
Aktualitātes
02.11.2023

Notiks konference lasītprasmes veicināšanai

Komentē
0

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē 3. novembrī, no plkst. 14.00 līdz 18.00 notiks Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas (LGA) un LNB kopīgi rīkota konference "Lasītprasme un lasīšanas veicināšana: izglītotas un demokrātiskas sabiedrības stūrakmeņi". 

Konferences pirmajā daļā uzstāsies Kristens Einarsons, Lillehammeres Vārda brīvības foruma rīkotājs (Norvēģija), Dāns Bēke no organizācijas "EU-READ" (Nīderlande), Marija Deskura, Universālā lasīšanas fonda prezidente (Polija) un Desislava Aleksijeva, Bulgārijas Grāmatizdevēju asociācijas vadītāja.

Konferences otrā daļa būs veltīta praktiskām iniciatīvām lasīšanas veicināšanā, kas Eiropas valstīs darbojas jau daudzus gadus, ko noderētu izmantot arī Latvijā, lai veiksmīgāk risinātu lasītprasmes un grāmatu izplatības problēmu. 

Ulrike Šmīgela-Homane (Vācija) iepazīstinās ar programmu "Grāmatu bērnudārzs" ("Bücherkindergarten"), otra pārstāve no Vācijas – Sandra Heihela  stāstīs par starptautisko lasīšanas festivālu "InterLese". Savukārt Igaunijas Lasīšanas asociācija vadītāja Mēli Pandisa stāstīs par "Lasīšanas ligzdām" – metodiski un organizatoriski ļoti veiksmīgu programmu pirmsskolas vecuma bērniem. Silvija Tretjakova no LNB Bērnu literatūras centra dalīsies pieredzē par Latvijā izstrādātajām lasīšanas veicināšanas programmām un vēstīs par turpmākajiem soļiem vienotas lasīšanas veicināšanas stratēģijas īstenošanā. 

LNB ir sagatavojusi Marijas Deskuras izstrādātās rokasgrāmatas lasīšanas veicināšanai "Grāmatu superspēks" tulkojumu latviešu valodā, kas būs pieejams ikvienam interesentam.       

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!