Foto: Amanda Anusāne
 
Aktualitātes
30.08.2023

Notiks dzejnieku sacensība latgaliski "Rogovkys dzejis voga"

Komentē
0

Rēzeknes novada Rogovkā 9. septembrī tiks turpināts pērn iesāktais "Dzejas dienu" pasākums – pirmā dzejas slama latgaliski dzejnieku sacensība "Rogovkys dzejis voga". Arī šogad pasākumā piedalīsies latgaliski rakstoši dzejas autori, dzejas lasījumus papildinās muzikālas uzstāšanās, kā arī gaidāma mūzikas un laikmetīgās dejas performance ar pērnā gada uzvarētājas – Mārītes Slišānes – dzeju. 

Dzejas slams latgaliski "Rogovkys dzejis voga" notiks plkst. 19.00 Nautrēnu sporta hallē-kultūras namā Rogovkā. Šī gada dzejas slamā piedalīsies vismaz septiņi latgaliski rakstoši autori, bet sacensībā, kas notiks trīs kārtās, uzvarētāju noteiks žūrijas un skatītāju balsojums. Pasākumu vadīs Rēzeknes Tautas teātra aktieris Jānis Pampe, muzikāli papildinās grupa "Nakts vīzija", kurā apvienojušies vokālists Imants Spīčs, basģitārists Ralfs Arbidāns, bundzinieks Jurģis Lipskis un ģitārists Kristians Justs, dziedātājas Lauras Svikšas koncertprogramma, kā arī Ingara un Mareka Gusānu muzikālās uzstāšanās. Īpaši šī gada slamam tiek gatavots pārsteigums – mūziķi Kristaps Višs, Dana Vasiļjeva un laikmetīgā dejotāja Mafalda Garcia skaņās un dejā iedzīvinās pirmā "Rogovkys dzejis vogas" slama uzvarētājas Mārītes Slišānes dzeju. 

Dzejas slams Rogovkā pērn tika iesākts ar vēlmi šādu dzejas lasījumu formu pamēģināt arī latgaliski. Pasākuma nosaukumā "Rogovkys dzejis voga" simboliski savijas septembra pirmā daļa, kas laukos ierasti ir ražas novākšanas, jo īpaši kartupeļu lasīšanas, laiks, un dzejas sacensība. Līdzīgi kā kartupeļu vagā, kur zināmu apbrīnu izpelnās ātrākais un centīgākais lasītājs, arī slamā par uzvarētāju kļūst tas, kurš ar savu radošo darbu spēj visspilgtāk pārliecināt žūriju un skatītājus un ir izveicīgākais vārdu meistars. Arī šogad dzejas slama uzvarētājs saņems naudas balvu, bet uzvarējušie dzejoļi tiks publicēti latgaliešu kultūras ziņu portālā "Lakuga.lv". 

Rogovkā iecerētais dzejas slams ir viens no septembrī tradicionālajiem "Dzejas dienu" laika pasākumiem. Dzejas slams ir dzejas kustība, kas Latvijā un pasaulē (starptautiski zināms kā "poetry slam") atdzīvinājusi interesi par mūsdienu dzeju. Tās pamatā ir nosacīta dzejnieku sacensība, kuras laikā autori lasa savus darbus skatītāju priekšā, bet žūrijas un skatītāju balsojumā tiek noskaidrots šīs sacensības uzvarētājs. Pirmais dzejas slams latgaliski notika pērn un, pateicoties dalībnieku un skatītāju atsaucībai, nolemts dzejnieku sacensību Rogovkā turpināt. 

Dzejas slama latgaliski idejas autore, Nautrēnu pagasta kultūras pasākumu organizatore Inga Vigule saka: "Pērnā gada uzdrīkstēšanās bija risks un izaicinājums, vai un kā dzejas slamu latgaliski sapratīs skatītāji un cik labi tādā sacensībā jutīsies autori. Ttaču pasākuma azarts, intriga un arī neierastā forma lika saprast, ka dzeju ierasto "Dzejas dienu" laikā mēs Rogovkā un Latgalē varam svinēt arī šādi. Klusā cerība, ka pasākums varētu kļūt par tradīciju, šobrīd patiesi iezīmējas kā paveicama lieta. Ar nepacietību pati gaidu, kuru latgaliski rakstošo autoru šogad sveiksim jau kā otrā latgaliskā dzejas slama "Rogovkys dzejis voga" uzvarētāju!"

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!