Aktualitātes
22.08.2018

Notiks andergraunda mūzikas minifestivāls "Dambim - puse no 100"

Komentē
0
Saglabā

Pagrīdes mūzikas leģendas "Inokentijs Mārpls" solistam Dambim apritēs apaļa jubileja, kas īpašā noskaņā tiks atzīmēta Kalnciema kvartālā 30. augustā.

Kopā ar Latvijas "underground" mūzikas tēvu Dambi uz skatuves kāps draugi, sabiedrībā zināmi mūziķi un grupas, kas ir aranžējuši un kopīgi ar grupu iedziedājuši "Inokentija Mārpla" oriģināldziesmas. Koncertā savas interpretācijas "Inokentija Mārpla" dziesmām pasniegs tādas grupas kā "Baložu Pilni Pagalmi", "Rūsa", "PND", "Alis P", "Čipsis un Dullais", "MMMM", "Imants Daksis" un, protams, vakara nagla – "Inokentijs Mārpls". Vakaru vadīs iemīļotais mūziķis un Dj Roberts Gobziņš. Ieeja no plkst. 18.00, bez maksas. Šoreiz koncerta sākums jau plkst. 19.00.

Paralēli koncertam apmeklētāji varēs baudīt vairāk nekā 10 Rīgas restorānu Street Food piedāvājumus, piemēram, paelju, suši, beļģu vafeles, eklērus, uzbeku plovu un citus gardumus. Visas vasaras garumā koncertu ievaddaļā apmeklētājiem ir iespēja dzirdēt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību kolektīvus un iepazīt mums blakus dzīvojošās kultūras, tāpēc šoreiz koncertā dzirdēsim divus vācu kolektīvus "Die Lustigen" un "Morgenrot".

"Inokentijs Mārpls" ir leģendāra Latvijas punk/rock’n’roll grupa, kurai izdevies sapludināt "underground" kopā ar "upperground", padarot pagrīdes mūziku par zināmu un cienījamu žanru. Grupa ir zināma ar savu ieguldījumu pankroka attīstībā Latvijā, kas turklāt tiek uzskatīta par PSRS "hardcore" aizsācējiem. Grupa dibināta 1985. gadā kā apvienība "Aklā Zarna", bet tās pašreizējo nosaukumu guvusi 1987. gadā. Pirmo reizi plašākai publikai parādījās 1986. gadā. Grupa ir spēlējusi dažādos festivālos un koncertējusi arī ārpus Latvijas – Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Nīderlandē, Ungārijā. Grupas līderis, Dambis, ir zināms kā Latvijas pagrīdes mūzikas dzīves vadītājs, darbojas daudzos mūzikas projektos, organizē koncertus un festivālus, vada izdevniecību HUBB un vada "Radio NABA" raidījumu "Bitīt matos".

Kopš grupas pastāvēšanas pirmsākumiem, tā gājusi cauri dažādiem likteņa notikumiem, bet spējusi saglabāt savu identitāti un klausītāju mīlestību. Laika gaitā grupas sastāvu ir veidojuši tādi ievērojami mūziķi kā Nils Īle, Māris Šverns (no Baložu Pilni Pagalmi), Didzis Erra, Kaspars Bindemanis un citi.

Šobrīd grupas sastāvu veido Raimonds Lagimovs (Dambis) – balss/ģitāra, Ivo Stankevičs (Skrips) – basģitāra un Ēriks Lizbovskis – bungas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!