Aktualitātes
28.01.2021

Nosaukti Purvīša balvas 2021 fināla nominanti; mūža balva – Maijai Tabakai

Komentē
0
Saglabā

Ceturtdien, 28. janvārī, paziņoti "Purvīša balvas 2021" fināla pretendenti – astoņi mākslinieki vai mākslinieku grupas. Balva par mūža ieguldījumu šogad tiks pasniegta gleznotājai Maijai Tabakai.

Uz "Purvīša balvu 2021" šogad pretendē:

"Skuja Braden" – par izstādi "Samsāra", īpaši izceļot izstādes centrālo daļu "Ilgas altāris", Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā;

Valdis Celms – par kinētiskajām skulptūrām "Dzīvības ritmi" un "Pozitrons" otrās Rīgas Starptautiskās Laikmetīgās mākslas biennāles izstādē "Viss reizē zied";

Krista un Reinis Dzudzilo – par darbu "ZRwhdZ" "kim?" Laikmetīgās mākslas centrā;

Kaspars Groševs – par multimediālo instalāciju "Cita istaba", kas bija skatāma mākslas festivālā "Cēsis 2020";

Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola – par projektu "Mākslinieku krīzes centrs" divu gadu periodā galerijā "Low" un Kim? laikmetīgās mākslas centrā;

Rasa un Raitis Šmiti – par darbu "Atmosfēriskais mežs" (2017–2020), kas mākslas un mediju centra "ZKM" Karlsrūē (Vācija) organizētajā izstādē "Kritiskās zonas – Zemes politikas observatorijas";

Aija Zariņa – par personālizstādi "Mosties, mosties reiz, svabadais gars" LNMM Kupola zālē;

Amanda Ziemele – par personālizstādi "Kvantu matu implanti" kim? Laikmetīgās mākslas centrā.

Ekspertu darba grupas vadītāja Līna Birzaka - Priekule uzsver, ka, viņasprāt, šis ir viens no interesantākajiem nominantu un finālistu sarakstiem balvas vēsturē. "Tas apliecina, ka līdzās laikmetīgās mākslas klasiķu paaudzei ienākusi spēcīga jaunākā mākslinieku paaudze. Radušās vai sevi apliecinājušas vairākas jaunas nevalstiskas organizācijas - galerija "Look", "Low" galerija, māksla daudz biežāk sastopama ne tikai iekštelpās, bet arī pilsētvidē un virtuālajā telpā. Balvai tika nominēti vairāki procesuāli mākslas darbi, kuri savā idejiskajā un formālajā risinājumā pielāgojas konkrētajiem apstākļiem. Šis periods izceļas arī ar to, ka lielākoties uzmanību izpelnījušās (un arī kā finālistes izvirzītas) mākslinieces sievietes."

Balvas kandidātu darbu izstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā zālē būs skatāma no 2021. gada 4. jūnija. Purvīša balvas 2021 laureāts tiks paziņots 11. jūnijā. Izstādes norises laikā skatītājiem būs iespēja balsot arī par savu favorītu, kas tiks paziņots izstādes noslēgumā. Skatītāju balsojums tiek organizēts sadarbībā ar portālu "Delfi".

Purvīša balvas laureātu izvēlēs starptautiska žūrija septiņu profesionāļu sastāvā: LNMM direktore Māra Lāce; muzeja un Purvīša balvas patrons, SIA "Alfor" valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns; kurators, ilggadējs Minsteres skulptūru projekta radošais direktors un viens no dibinātājiem Kaspers Kēnigs; Ķelnes mākslas meses radošais direktors Daniels Hags; Krievijas galeriju asociācijas viens no valdes locekļiem, galerijas Pop/Off/Art dibinātājs, mākslas vēsturnieks un kurators Sergejs Popovs; mākslas kolekcionāre, SAM Art Projects (Parīze) dibinātāja Sandra Egediša; kurators, Kestner Gesellschaft (Hanovere) direktors Adams Budaks.

Par Purvīša balvu:

Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu "Solitude". Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi "Varbūt". Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi "Zemes darbi", ceturtā Purvīša balva 2015. gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi "Netaisnība", savukārt piekto Purvīša balvu 2017. gada februārī saņēma Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par darbu "Dziesma". Sesto Purvīša balvu 2019. gada aprīlī saņēma Ieva Epnere par darbu "Dzīvo atmiņu jūra".

Nākamā Purvīša balva tiks pasniegta 2021. gada aprīlī.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!