Aktualitātes
12.10.2017

Nora Ikstena būs viena no Londonas grāmatu tirgus "Dienas autoriem"

Komentē
1

No 11. līdz 15. oktobrim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar eksporta platformu "Latvian Literature" un Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju (LGA) nodrošina un organizē Latvijas dalību starptautiskajā izstādē "Frankfurt Book Fair 2017", kur līdztekus nacionālā literatūras un grāmatniecības stenda darbībai norisinās dažādi ar latviešu literatūras eksporta attīstību saistīti pasākumi. Pirmās dienas izskaņā Frankfurtē izziņoti Baltijas valstu "Dienas autori" (Authors of the Day), kuriem Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā tiks pievērsta īpaša uzmanība – starp tiem arī latviešu rakstniece Nora Ikstena.

Kā iepriekš vēstīts, 2018. gadā Latvija, Igaunija un Lietuva Londonas grāmatu tirgū būs īpašā goda viesu statusā, kas paredz uzmanību Baltijas valstu literatūrai, savukārt "Dienas autori" tiek īpaši izcelti tirgus organizētajos pasākumos. Kā teikts Londonas grāmatu tirgus direktores Džeksas Tomasas oficiālajā paziņojumā: "Nora Ikstena ir viena no latviešu ietekmīgākajām un prominentākajām prozas autorēm, kas labi zināma ar savu īpašo rakstības stilu un detalizētu pieeju valodai kā izteiksmes līdzeklim. Savos literārajos darbos autore nereti reflektē par lieliem tematiem – dzīvi, mīlestību, nāvi un ticību. Nora Ikstena ir uzrakstījusi vairāk nekā 30 grāmatas, starp kurām ir arī autores jaunākais romāns "Mātes piens", kas drīzumā tiks izdots angļu valodā britu izdevniecībā "Peirene Press.""

Šogad Frankfurtes grāmatu tirgū piedalās izdevniecības "Liels un mazs", "Jāņa Rozes apgāds", "Jumava", "J.L.V", "Annele", "Pētergailis", "ARKHIPOV production", "Madris" un "BeBody", tipogrāfijas "Veiters", "WMT BALTIC", "UnitedPress" un "Dardedze Hologrāfija", starptautiskā izstāžu rīkotājsabiedrība "BT1", galda spēļu ražotājs "Sidi Spēles" un IT uzņēmums "Overly". Tirgus laikā Latvijas grāmatu izdevniecībām plānotas vizītes ar ārzemju izdevējiem, lai iepazīstinātu potenciālos sadarbības partnerus ar latviešu autoriem un viņu literārajiem darbiem.

Frankfurtes grāmatu tirgū tiks prezentēts arī prestižais bērnu un jaunatnes literatūras katalogs "The White Raven 2017", kurā ik gadu Minhenes Starptautiskā jaunatnes bibliotēka iekļauj 200 labākos bērnu literatūras darbus, kas pelnījuši pasaules uzmanību, pateicoties to universālajai tematikai, inovatīvajam literārajam un/vai mākslinieciskajam stilam. Šogad katalogā iekļauti divi Latvijas bērnu literatūras darbi – Kārļa Vērdiņa dzejoļu krājums "Tētis" (izdevniecība "Liels un mazs") un Anitas Kreituses ilustrētā pēc japāņu pasakas motīviem tapusī grāmata "Puika, kas zīmēja kaķus" ("Jāņa Rozes apgāds").

Grāmatu tirgus ietvaros plānotas arī dažādas tikšanās ar ārvalstu sadarbības partneriem ar mērķi veicināt latviešu literatūras tulkošanu un izdošanu svešvalodās. To starpā Latviešu Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze piedalīsies ikgadējā Eiropas literatūras organizāciju sapulcē, lai pārrunātu pieredzi grantu programmas darbībā, kas veidota ar mērķi atbalstīt ārvalstu izdevniecības tulkot un izdot svešzemju literatūru.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!