Aktualitātes
16.01.2020

Nobela prēmijas laureāte Svetlana Aleksijeviča atvērs izdevniecību tikai sievietēm

Komentē
2
Saglabā

Nobela prēmijas literatūrā laureāte, baltkrievu autore Svetlana Aleksijeviča paziņojusi, ka atvērs jaunu apgādu, kurā publicēs tikai sieviešu rakstnieču darbus, vēsta "The Calvert Journal".

Sarunā ar baltkrievu laikrakstu "Naša Ņiva" Aleksijeviča atzina, ka šādā veidā vēlas pievērst uzmanību tam, ka vīriešu darbi tiek izdoti daudz biežāk nekā sieviešu.

"Vīrieši ir visur, un tiek izdots ļoti maz sieviešu grāmatu," intervijā saka Aleksijeviča. Rakstniece paudusi, ka šādā veidā cer "celt rakstnieču pašapziņu un vēlmi rakstīt".

Izdevniecība tiks atvērta tuvāko mēnešu laikā, un pirmās iznāks baltkrievu rakstnieču Evas Vežnovecas un Tatjanas Skorkinas grāmatas.

Svetlana Aleksijeviča Nobela prēmiju literatūrā saņēma 2015. gadā. Latviski tulkotas viņas grāmatas "Cinka zēni", "Sievietes karā" un "Černobiļa. Lūgšana", pēc kuras motīviem uzņemts populārais HBO seriāls "Černobiļa".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
2

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!