Aktualitātes
22.11.2014

No 24. līdz 30. novembrim Dzelzceļa muzejā notiks mākslas mese "ART Rīga 2014"

Komentē
0
Saglabā

No 24. līdz 30. novembrim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notiks modernās un laikmetīgās mākslas mese "ART Rīga 2014" – pasākums profesionāliem mākslas darbu pārdevējiem un pircējiem.

Kā informēja "ART Rīga 2014" organizatore Gaļina Maksimova, pasākumā piedalīsies nopietnas galerijas ar vismaz piecu gadu pieredzi, piemēram, trīs galerijas no Maskavas, kā arī galerijas no Boloņas un Lugāno. Izņēmumi tikuši pieļauti tikai tad, ja galerija pārstāv kādu ļoti interesantu mākslinieku. No Latvijas pasākumā piedalīsies "Happy art Museum" un galerija "Birkenfelds".

Nedēļas laikā Dzelzceļa vēstures muzejā būs iespējams apskatīt dažādu galeriju piedāvājumu, kā arī piedalīties lekcijās un diskusijās par moderno un laikmetīgo mākslu. Meses organizatori sola, ka būs iespējams apskatīt tādu mākslinieku kā Marks Šagāls un Džordžo de Kiriko darbus. Ekspozīcijā klāt būs arī galeriju pārstāvji, ar kuriem tādējādi varēs vienoties par sadarbības iespējām.

Ar Pinakotēkas fonda atbalstu Latvijas mākslas mīļotājiem būs iespējams iepazīt mākslinieka Viktora Krotova daiļradi. Mākslas mesi 24. novembrī plkst. 17:00 Dzelzceļa muzejā atklās komponista Aleksandra Čaikovska pēc Krotova gleznas motīviem sacerētā skaņdarba "Millenium. Vienas gleznas teātris" atskaņojums, kuru izpildīs orķestris "Sinfonietta Rīga" diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Mākslas meses organizatori pasākumu veido, cerot, ka nākotnē tas varētu kļūt par starptautisku reģionālas nozīmes mākslas gadatirgu un domu apmaiņas vietu. Ideja rīkot šādu mesi organizatoriem radusies, iedvesmojoties no citu valstu pieredzes. "Pašiem piedaloties un redzot mākslas gadatirgus ārzemēs, sapratām, ka arī Rīgā ir iespējams rīkot šādu pasākumu labā līmenī. Mūsu kaimiņi Viļņā arī pasteigušies un sākuši organizēt šādu pasākumu," stāsta Maksimova. Viņa pauda cerību, ka nākamajā gadā pasākumā piedalīsies vairāk Latvijas galeriju.

Kā norādīja "ART Rīga 2014" organizators un "Happy art Museum" vadītājs Dags Vidulejs, pasākuma finansētāji ir pašas galerijas un mākslinieki. Viņaprāt, tieši neatkarība no sponsoru finansējuma ir pasākuma stiprā puse. "Nost ar "korumpētu" mākslu, kura pārstāv sponsoru intereses. Mākslinieki, kuri ir atkarīgi no fondu un citu sponsoru finansējuma, nespēj "runāt ar savu muti". Mākslas gadatirgū piedalās mākslinieki, kuri paši spēj sevi uzturēt ar mākslas darbu pārdošanu," stāsta Vidulejs, norādot uz šo mākslinieku brīvību izpausties. Viens no šādiem māksliniekiem būšot Artūrs Bērziņš, kurš strādā mediju mākslas žanrā. Mesē piedalīsies arī plakātu veidotājs, gleznotājs un scenogrāfs Juris Dimiters.

Meses laikā katru dienu paredzētas diskusijas un pasākumi gan profesionāļiem, gan citiem interesentiem. Par meses laikā organizētajām diskusijām viņš pastāstīja, ka saistībā ar mākslu ir daudz vieglāk runāt par nozīmīgām tēmām, tāpēc diskusijas paredzētas par dažādām tēmām. Mesē plānota arī sociālā programma ar mērķi pievērst Latvijas invalīdu biedrības tam, ka ar mākslu ir iespējams nodarboties arī cilvēkiem ar invaliditāti. Pēc Viduleja teiktā, viņiem nereti ir savs, unikāls skatījums uz mākslu.

25. novembrī plkst. 16:00 notiks diskusija "Māksla un vēlme: Orfeja ceļš", kurā piedalīsies filozofs Aleksejs Romanovs. 26. novembrī plkst. 13:00 notiks programma profesionāļiem, kurā paredzēta vācu stikla rūpnīcas "Gro Glass" prezentācija par muzeju stikla un sistēmas stendu ražošanas jaunumiem. Programmā notiks arī Latvijas Dizaineru savienības apaļais galds. Plkst. 16:00 notiks konference par antikvariāta un laikmetīgās mākslas tirgus attiecībām, kā arī valstisku, nevalstisku fondu un brīvā mākslas tirgus finansējuma konkurenci kā virzošu spēku. Ar diskusijas tēzēm uzstāsies "Volmārs" antikvariātu tīkla dibinātājs un mākslas eksperts Artūrs Avotiņš.

27. novembrī no plkst. 15:00 līdz 18:00 notiks meses sociālās programmas daļa "Art Brut, Hand made un mākslas terapija". Tajā piedalīsies latvieši "Motus Vita" un "Outsider Art" no Izraēlas, Jeļena Tonova, Irina Gorbaņa, kā arī Valērija Kozlova. No plkst. 18:00 līdz 20:00 būs skatāma mākslinieka Artūra Bērziņa un draugu audiovizuālā izstāde "Metapanks".

28. novembrī plkst. 16:00 notiks apaļā galda diskusija ar mākslas analītiķi un apskatnieku Saimonu Hjuitu "Izcelsmes izpēte" ("An investigation into the origin"). 29. novembrī plkst. 16:00 paredzēta "Mākslas kuratora grēksūdze", kas būs krievu mākslas kuratora Marata Gelmana un arhitektūras pētnieka Aleksandra Rapaporta saruna par kultūrpolitiku. 30. novembrī plkst. 13:00 paredzēta diskusija "Māksla un karš", kuras moderators būs Igors Vatoļins.

Ieeja izstādē Dzelzceļa muzejā būs par maksu. Nopērkot biļeti, būs iespējams gan apskatīt ekspozīciju, gan piedalīties pasākumos, kas tajā brīdī norisināsies ekspozīcijā. Vairāk informācijas par pasākumu šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!