Joel Harris
pirms 5 gadiem
Laimīgu Jauno gadu
Vai jums ir nepieciešams kredīts? Lai sāktu jaunu dzīvi ar jauno gadu, vai arī jums ir nepieciešams kredīts, lai jūsu uzņēmumu vai personīgo jautājumiem, lūdzu, rakstiet mums tagad ar šādu informāciju. EMAIL scotiabankloans@gmail.com


Vārds un uzvārds:
Nepieciešamais
VALSTS:
SEX:
ILGUMS:
Mobilā tālruņa

Joel Harris
pirms 5 gadiem
Laimīgu Jauno gadu
Vai jums ir nepieciešams kredīts? Lai sāktu jaunu dzīvi ar jauno gadu, vai arī jums ir nepieciešams kredīts, lai jūsu uzņēmumu vai personīgo jautājumiem, lūdzu, rakstiet mums tagad ar šādu informāciju. EMAIL scotiabankloans@gmail.com


Vārds un uzvārds:
Nepieciešamais
VALSTS:
SEX:
ILGUMS:
Mobilā tālruņa

Garlībs Bode
pirms 5 gadiem
šeitentā rosība vien liecina, ka tādu 20 gs štelli kā expo vispār jāklapē ciet, vismaz progresīvāk domājošām, kompaktām valstīm, kur tas izstādīšanās budžets pret kopproduktu un kaut kādām kopējām pievienotajām vērtībām kādas attiecīgā valstiņā spēj producēt. Paņemot jebkura Latvijā producējoša dizainera darbu un iedodot tam tos pāris laimoņus nekāda pasaules ražošana vienalga nesāktos, nemaz nerunājot par kaut kādu mārketinga histērijas forsāžu kā EXPO

Garlībs Bode
pirms 5 gadiem
paskat' kā latviets sāk degt tikai tad, kad paties lieli cipari likti uz spēles. citādi satori nevienu neinteresē ne dzejas, ne domas, ne pusdomas, ne kas cits. bet redz' kā reals čungurs tā visādi izlien no migām un kaislē sprakšķ kā čiekuri krāsnī ( jeb riekstu čaumalas..) karoče cipari

Emils Rode
pirms 5 gadiem
Kaut kur jau Paulam šajā rakstā taisnība, bet trakā vispārināšana un traģiskā nolemtības piesaukšana padara to par bullshit'u. Kāds ir arī šis komentārs. Priekā!

Ansis Egle
pirms 5 gadiem
Hmm, es domāju, ka Tu, Paul - jau guli. Esmu citā laika zonā, tāpēc vēl niekojos. Jebkurā gadījumā - Šannhaja izgāja pa nullēm - visādā ziņā, lai gan varēja būt izcilākais veiksmes piemērs valsts mārketingā, bet nekļuva par tādu. Tādā ziņā konteksts jau nu ir kā "zilums uz acs" - ja būtu pamatīgāk papētīts. Bet nu labi - ko es te ņemos? Tas viss tāpat nevienam neinteresē.

Ansis Egle
pirms 5 gadiem
Paul, patiesības labad vajag tomēr pieminēt Šanhajas EXPO, kur uz Latvijas paviljonu apmeklētājiem bija jāstāv rindā 2 h, lai tiktu iekšā. Tas nepieciešams tālab, lai var salīdzināt. Es pats biju gan Hanoverē, gan Šanhajā un varu spriest kurš bija veiksmīgs risinājums tieši ārējam skatītājam, nevis mums pašiem. Ir beigu beigās jāsaprot, ka mēs ejam pasaulē, nevis izklaidējam sevi ar saviem pašu priekšstatiem par to, kas ir un kas nav jārāda pasaulei par mums pašiem.

Ansis Egle
pirms 5 gadiem
Paul, nav jau problēmu papildināt, bet Tu tomēr esi autors šim gabalam un tādējādi es pieļauju, ka iedziļinājies tēmā un būsi zinošs par šo tēmu. Galu galā - nav jau tomēr tik grūti un nav nemaz bijis daudz to notikumu. Attiecīgi - nav problēmu šo visu papildināt, bet tad tas ir vairāku autoru kopdarbs - stingri ņemot. Jo to tak droši vien ka redaktors sagaida - pārbaudīti elementāri fakti un atbilstoši piedāvāti - gadījumā, ja pats visu neveic, tad arī līdzautorus kā saka - jāiesaista un jāpiesaka? Es neraujos autorībā, vien gribu, lai rakstot par šo - būtu patiesa iedziļināšanās, lai lasītājs lasītu aizraujošu stāstu (kāds tas patiesībā arī ir). Gan jau ka varētu arī fīčeru The New Yorker stilā "uzraut" - jo materiāls ir patiesi pateicīgs un gan jau ka Tev ir arī laiks šim - pa vidu kaķa glaudīšanai un vakariņu gatavošanai. Laikam ejot - uz atmiņu vairs nevar paļauties - arī pats cenšos tomēr no pirmavotiem gūt kā mēdz teikt - patiesību. Tieši šajā griezumā arī budžeta jautājums būtu pamatīga trillera vērts - kā tad viss bija un par cik viss tika paveikts. Precīzi par 2x mazāku ciparu tika paveikta Šanhaja un rezultāts - laikam taču no visiem līdz šim bijušajiem EXPO ar Latvijas dalību - vispārliecinošākais gan mediju, gan apmeklētāju intereses ailītēs. Bet nu tā visa ir proza. Vajag faktus un balstoties uz tiem - arī atbilstošu stāstu.

Elza Lāma
pirms 5 gadiem
Kā vienmēr - bauda lasīt! Paldies!

Saistīti nesaistīts komentārs par "bailēm, trīcēšanu par savu ādu apvienojumā ar aklu bezdomu iztapību jebkādas augstākstāvošas vai pat tikai iedomātas varas, noteikumu, priekšrakstu un direktīvu priekšā" -

vismaz man šīs bailes rodas darbā ar "vidējo latvieti", kas jebko burvīgu, skaistu un siltu ar labu nodomu ir gatavs samīdīt dubļos prieka pēc. No "vidējā latvieša" izstaro skaudra iznīcība, kuru tik reti sanāk ignorēt un kas ir iemesls n-tos projektus un idejas vest uz jūras skolu. Nav jēgas censties.

WAT
pirms 5 gadiem
Problēma ar latvieti ,atbildību, kopējo labumu ir vienkārša:
1. Patiesībā nav tādu latviešu, kā nācijas, ir latviski-vienā valodā runājoši klani( novadnieki, klasesbiedri, radinieki, treniņbiedri, kursabiedri utt...).
2. Kāpēc tā? Tāpēc ka te NEKAD nav bijusi vienotība(skatīt. LR teritorijas vēsturi , cik nu var aizsniegties dokumentāli, iepretim pat EE un LT ), pat 1918.gads faktiski ir bravūrīgām leģendām apaudzis fakts, ka praksē LR republiku dibināja, kā pēdējā no ex-KrImp teritorijām, pat pēc Ukrainas, Gruzijas, Armēnijas, tad kad sarkanie lauza Brestas miera līgumu divas dienas pēc pamiera noslēgšanas Lielajā karā , un nebija varianti klaniem nevienoties, pēc pusotra mēneša visa LR teritorija jau bija sarkana, savukārt Baltijas hercogistei neļāva Antante attīstīties.
Arī LR v.2 nav nekas cits, kā nebija citu variantu kā vienoties, zem KF taču nepaliks.
Tā arī LR valstiskās interesēs nav kopēju interešu ir tikai klanu intereses, kas ļoti bieži ir savstarpēji izslēdzošas.
Fakts gan, ka katrs klana pārstāvis(vismaz virzītāji) tic ,ka viņa bīdītā štelle ir tā valstij vajadzīgākā, nedomāju ka ir "...No "vidējā latvieša" izstaro skaudra iznīcība...", tā vienkārši klanu karos sanāk, ka tiek "nošauti ierindnieki".
3. Tāpēc arī pamatā ierēdniecība, kam būtu jārūpējas par valstiskām interesēm, politiku, reprezentāciju, ir "svētāka par Romas pāvestu", jo nekad nevar zināt kuram no daudzajiem +- spēkā līdzīgajiem klaniem šķērsos intereses, jo kā jau klani ir diezgan atriebīgi, var sanākt lidot.
4. Tas arī ir pamatojums nekā nedarīšanai, novilcināšanai, lēmumu nepieņemšanai.
Latentais klanu karš arī ir tas iemesls, kāpēc "vidējais latvietis" labāk pieslejas kādam no klaniem, nevis ir neatkarīgs darba darītājs, jo karā kā jau karā vienam grūti izdzīvot, samals katrs garāmgājējs, labāk būt kādā valsts-pašvaldību-globālajā struktūrā , kuru nevar tik viegli sakaut, un pirmajos divos gadījumos vēl arī radīt ilūziju par darīšanu atrodoties tajās, vismaz tie ,kas nav aktīvie cūcību taisītāji.

Kā to vienotību radīt? Vismaz es nezinu, Pagaidām vienotība šajā klanu zemē radusies tikai skaudru ārēju draudu ietekmē ( diemžēl kā reakcija, nevis kā proaktīva rīcība), vai personību radīta, bet ne viens ne otrs nav ilglaicīgas parādības.

WAT
pirms 5 gadiem
Lai arī Jūsu līdzorganizētais Aerodium'a EXPO tāpat veica so-so īsceļus, tomēr nenoliedzami bija n-tās kārtas pārāks par pēdīgo pasākumu, kas liekas būs izgāšanās.

Bija gan galvenais dzinējspēks-pats Aerodium's, jo pēc noklusēšanas ir skaidrs, ierēdņi nevar un negrib būt kaut kā taustāma vadītāji, ar saviem resursiem.
Bija objektīvs budžets ~2.2mio EUR
Bija reāls hepenings-saturs ~ Aerodium produkts
Bija tam visam atbilstošs iepakojums( ne par dārgu, ne par lētu), klasiskā Mailīšu famīlijas gaumē.
Vārdu sakot visu varēja noorganizēt operatīvi, un radot interesi par LR, lieki neapgrūtinot apmeklētājus.

Haralds Matulis
pirms 5 gadiem
Iepirkumu slimība Latvijā ir. No raksta rodas iespaids, ka autors uzskata - vajadzēja uzcelt to EXPO paviljonu Milānā. Vai tā ir? Protams, ja mēs runājam par normālu procesu, tad - vajadzēja laicīgi izsludināt, iebudžetēt samērīgu finansējumu, labi uzprojektēt, uzcelt.
Bet diemžēl situācija, kurā šobrīd bija jāpieņem lēmums par paviljona celšanu/necelšanu - bija jau ielaista.

Un tam ierēdnim/ministram kurš pieņēma lēmumu par necelšanu tieši vajadzēja drosmi pateikt - nē, šitā to nevar darīt.
Ko mēs zaudējam? Vienu skaistu paviljonu no Latvijas vienā EXPO izstādē 2015. gadā. Un izrietošos labumus.
Ko mēs iegūstam? Varbūt turpmāk shēmotāji rēķināsies, ka valsts nevis uzcels par katru cenu, bet var pateikt beigās arī nē.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!