Janis danoss
pirms 4 gadiem
Janis danoss
pirms 4 gadiem
Buks Artis
pirms 4 gadiem
Proti, tāda subjektīva sajūta, ka Eiropas iekšpolitiskās problēmas radušās tāpēc, ka ES paplašināšanās notika nevis ekonomisku, bet gan politisku iemeslu dēļ. Ja tā radās kā Eiropas valstu ekonomiska savienība - savstarpējā izdevīguma dēļ, - tad 1990. gados dažiem kungiem sakāpa galvā, un viņi uz Eiropu sāka raudzīties kā uz politisku spēlētāju. Un tad nu nolēma, labākajās 19. gs. tradīcijās, paplašināt robežas uz pieņemt Austrumeiropas zonu. Savukārt bijušā Varšavas bloka valstis jau stājās ES ar domu nevis atkaliekļauties eiropeiskajā civilizācijā un pašiem civilizēties, bet gan tikai un vienīgi lai tiktu klāt pie Briseles treknā pupa. Un tas arī šobrīd ir gandrīz vienīgais, kas sacementē abas Eiropas daļas.
Tā kā nebrīnītos, ka pienāks brīdis, kad vecajai Eiropai apniks postsovjetu zonas "diršanās", un nopietni sāks aplūkot jautājumu par ES sašaurināšanu 1990. gadu robežās - izslēdzot austrumeiropiešus, lai tie vārās paši savā sulā. Vienīgais, kas no tā pagaidām attur, ir Krievijas ambīcijas. Bet globālā mērogā Krievija jau sen ir punduris, t.i. 3. kategorijas lokālā lielvariņa, kas bīstama ir tikai saviem bijušajiem satelītiem. Pasaulei attīstoties, tā neizbēgami atpaliks vairāk un vairāk, laika gaitā kļūstot par kārtējo 3. pasaules "mongoliju" (teritorija liela, iedzīvotāju maz, ekonomika par 100 gadiem iepalikusi). Un tad šis bremzējošais faktors zudīs.
dzimmijs13
pirms 4 gadiem
Vai izvērtējumā nedominē politiskās simpātijas?
P.S., par autoru "Partijas piederība: nav" labi, bet vai kandidēšana no konkrēta saraksta neskaitās?
Pēteris
pirms 4 gadiem
Par politiskajām simpātijām: tās ir neizbēgamas. Otrajā rindkopā autora nostāja ir skaidri izpausta. Šis pārmetums liekas nepamatots.
Es piekrītu jūsu komentāram tik tālu, ka proeiropeiskajiem spēkiem, lai glābtu Eiropas projektu, būtu mazāk jāuztraucas par Višegradas nepilnībām un vairāk jāpadomā par savējām. Ir skaidrs, ka "establišmenta" neoliberālisms vairs neiet cauri, tāpat ar liekulību Krievijas jautājumā (jūsu minētais Nord Stream 2). ES var glābt tikai piedāvājot produktīvu alternatīvu ne tikai labējam populismam, bet arī pašreizējam status quo.
Līva Rituma
pirms 4 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Henriks Eliass Zēgners
0Atvadu vēstule
Šī ir mana pēdējā darbadiena "Satori" – pēc četriem gadiem, kuru laikā esam publicējuši 1863 rakstus. Vienmēr esmu jutis, cik liels spēks var būt precīzai un pilnasinīgai valodai, taču šajā darbā katru dienu esmu tuvplānā vērojis to, cik nepārprotama ir saikne starp vārdiem un nolūku, ko tie nes.

Nils Sakss Konstantinovs
1Vai tu esi normāls?
Pēc dažām aplēsēm katram ceturtajam ir kāda diagnosticējama psihiskā saslimšana. Vai mums šajos laikos vēl ir vērts runāt par psihiskiem traucējumiem, ja ir tik maz netraucēto? Kuram īsti visā šajā neprātā varam uzticēt autoritāti pateikt – kas ir normāli? Un kā mēs viņus visus tagad izārstēsim?

Māris Zanders
0Nav miera zem Francijas debesīm
Jo ilgāki un plašāki ir nemieri, jo mazāk tie ir saistīti ar sākotnējiem cēloņiem. Neesmu Makrona "fans" un nezinu, kā šie protesti attīstīsies, tikai nojaušu, ka šīs neapmierinātības rezultātā par prezidenti, ļoti iespējams, kļūst Putina sabiedrotā Marina Lepēna.

Rasa Jansone
0Spermas bankas ugunīs
Neviena supervarone vai dieviete sabiedrībai nav tik bīstama kā māte, kura atklāti atsakās no mīlošās, apkalpojošās mātes lomas, tās mātes, kuras vienīgajai vēlmei vajadzētu būt izšķīšanai kādu citu vēlmēs – partneru, bērnu, savu sirmo vecāku vēlmēs un nebeidzamajās vajadzībās.

Politika
30.01.2019
6
Neērti, bet principiāli