Janis danoss
pirms 3 gadiem
Janis danoss
pirms 3 gadiem
Buks Artis
pirms 3 gadiem
Proti, tāda subjektīva sajūta, ka Eiropas iekšpolitiskās problēmas radušās tāpēc, ka ES paplašināšanās notika nevis ekonomisku, bet gan politisku iemeslu dēļ. Ja tā radās kā Eiropas valstu ekonomiska savienība - savstarpējā izdevīguma dēļ, - tad 1990. gados dažiem kungiem sakāpa galvā, un viņi uz Eiropu sāka raudzīties kā uz politisku spēlētāju. Un tad nu nolēma, labākajās 19. gs. tradīcijās, paplašināt robežas uz pieņemt Austrumeiropas zonu. Savukārt bijušā Varšavas bloka valstis jau stājās ES ar domu nevis atkaliekļauties eiropeiskajā civilizācijā un pašiem civilizēties, bet gan tikai un vienīgi lai tiktu klāt pie Briseles treknā pupa. Un tas arī šobrīd ir gandrīz vienīgais, kas sacementē abas Eiropas daļas.
Tā kā nebrīnītos, ka pienāks brīdis, kad vecajai Eiropai apniks postsovjetu zonas "diršanās", un nopietni sāks aplūkot jautājumu par ES sašaurināšanu 1990. gadu robežās - izslēdzot austrumeiropiešus, lai tie vārās paši savā sulā. Vienīgais, kas no tā pagaidām attur, ir Krievijas ambīcijas. Bet globālā mērogā Krievija jau sen ir punduris, t.i. 3. kategorijas lokālā lielvariņa, kas bīstama ir tikai saviem bijušajiem satelītiem. Pasaulei attīstoties, tā neizbēgami atpaliks vairāk un vairāk, laika gaitā kļūstot par kārtējo 3. pasaules "mongoliju" (teritorija liela, iedzīvotāju maz, ekonomika par 100 gadiem iepalikusi). Un tad šis bremzējošais faktors zudīs.
dzimmijs13
pirms 3 gadiem
Vai izvērtējumā nedominē politiskās simpātijas?
P.S., par autoru "Partijas piederība: nav" labi, bet vai kandidēšana no konkrēta saraksta neskaitās?
Pēteris
pirms 3 gadiem
Par politiskajām simpātijām: tās ir neizbēgamas. Otrajā rindkopā autora nostāja ir skaidri izpausta. Šis pārmetums liekas nepamatots.
Es piekrītu jūsu komentāram tik tālu, ka proeiropeiskajiem spēkiem, lai glābtu Eiropas projektu, būtu mazāk jāuztraucas par Višegradas nepilnībām un vairāk jāpadomā par savējām. Ir skaidrs, ka "establišmenta" neoliberālisms vairs neiet cauri, tāpat ar liekulību Krievijas jautājumā (jūsu minētais Nord Stream 2). ES var glābt tikai piedāvājot produktīvu alternatīvu ne tikai labējam populismam, bet arī pašreizējam status quo.
Līva Rituma
pirms 3 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Jevgeņija Šermeņeva
1Zem kā parakstīts "Post Scriptum"?
Kādēļ izrādē "Post Scriptum" man grūti pieņemt terorakta upura, reāla cilvēka, stāsta izmantošanu, ko pirms vairākiem gadiem ierakstījusi žurnāliste, kas nu kļuvusi par šībrīža Krievijas sistēmas upuri? Es visu laiku domāju par šiem upuriem, nevis par to, ko man stāsta no skatuves.

Zane Šiliņa
0Ekspedīcija kopā ar Raini
Satikšanās ar Raini mēdz būt visai liels izaicinājums. Arī mums, lugas sākumā nokļūstot pagātnes dzīlēs un tur atrodot guļošo patriarhu Jēkabu, nebūt nav uzreiz skaidrs, ko esam uzgājuši – senu fosiliju, pagātnes reliktu vai tomēr vienu no tiem simboliskajiem cilvēces tēliem.

Krišjānis Zeļģis
0Alus, bamslis un citi zvēri
Varētu padomāt, ka vienmēr esmu gribējis dzīvi saistīt ar alus pasauli vai padziļināti būtu interesējies par alus kultūru. Nebūt ne. Vēlme uzvārīt pirmo alu izauga no domas, ka būtu forši uz Jāņiem uztaisīt pašgatavotu alu. Otrais alus, ko ar draugu uztaisījām, likās labākais, kādu jebkad biju dzēris.

Politika
30.01.2019
6
Neērti, bet principiāli