Underdog
pirms 6 gadiem
hitlers ar savu nacionālsociālismu bija tāds pats nacionālisma noliedzējs, kā staļins ar savu boļševismu. kur sākas šovinisms, rasisms un pārākuma ideju sludināšana, beidzas nacionālisms. Ikviens nacionālists ir bīstams jebkuram imperiālisma un šovinisma sludinātājam, jo iestājas par nāciju pašnoteikšanās tiesībām un izceļ to līdzās pastāvēšanas vērtību.

Kisus Bite
pirms 6 gadiem
Labi skan "liberālais čūskulēns". Perfekti!

"Valsti var uzskatīt par institucionālu ietvaru, kura uzdevums ir pārdalīt resursus, tādējādi mazāk aizsargātajiem nodrošinot to, ko nevar vai nevēlas dot brīvais tirgus."

Citiem vārdiem, atņemt produktīvajiem un uzņēmīgajiem, lielu daļu piesavināties, un atlikumu izdalīt izredzētajiem.
Smird pēc marksisma, komunisma. Centralizācija, vienlīdzība, pārnacionālas organizācijas, kuras zin labāk, nav nekādi ietekmējamas.

Komunismā tautība neeksistē. Proletariātam nav tautības. Ļeņina vārdi. Eiropietis pēc 2.p.k. ir dauzīts un sists - redzi pie kā noved nacionālisms, Hitlers, nevainīgie žīdi, tātad holokausts. Iedresēts dzirdot vārdu nacionālists, dzirdēt rasists, cilvēknīdējs.

Par laimi realitāte nemelo. Eiropietis skatās uz tumšajiem demolējiem, kas pateicībā par uzņemšanu visu posta, pieprasa vairāk un izvaro. Un domā, šāda rīcība ir kulturālā bagādināšanās, vienalga kā ienācējs uzvedās, viņš vienmēr ir vienlīdzīgs ar etniskajiem eiropiešiem.
Disonanse sarp humānisma, pacifisma, altruisma propogandu un migrantu uzvedību kļuvusi saskatāma pat aklajam. Vēlamais nesakrīt ar esošo, teorija nesakrīt ar faktiem.

Kurš to neredz, ir vai nu muļķis, vai arī savas cilts nodevējs.

Kisus Bite
pirms 6 gadiem
"Valsti var uzskatīt par institucionālu ietvaru, kura uzdevums ir pārdalīt resursus, tādējādi mazāk aizsargātajiem nodrošinot to, ko nevar vai nevēlas dot brīvais tirgus."

Šī ir atsevišķa tēma, savas diskusijas vērta.

Valsts regulēts "brīvais tirgus". Kādi secinājumi tevī rodas, kad dzirdi šo frāzi? Es dzirdu "brīvprātīgas piespiedu laulības". Intelektuālā mazspēja.

Cilvēks ir iracionāla būtne, kas reaģē uz materiālajiem stimuliem. Cilvēka dabu nedrīkst ignorēt! Ja tu pozitīvi skaties uz valsti kā ietvaru, ar kura palīdzību var tikt pie resursiem, tu propogandē vardarbību. Vieniem atņemt, citiem piešķirt. Morāle aiziet mēslainē, jo spēka pielietošanas draudi nekādos apstākļos nav attaisnojami.
Brīvprātīgas sadarbošanās apstākļos cilvēkiem vienmēr ir izvēle. Sadarboties ar citiem vai nē. Efektivitāte kļūst par galveno noteicošo veiksmes faktoru, kurš efektīvāk mācēs apsaimniekot resursus, tas izvirzīsies virsotnē.

Kā redzi, mēs dzīvojam totalitārā režīmā, kur visur dominē valstu regulas. Brīvais tirgus ir pašorganizējoša sistēma, kas reaģē uz apkārtnotiekošo, kur resursu izlietošanas efektivitātei ir tendence tikai kāpt. Piemērs ir IT tehnologijas. Valstu regulējuma neesamība nodrosināja kolosālu efektivitātes pieaugumu, datora komponenšu jauda aug, izmaksas tikai iet uz leju. Uzņēmumu savstarpējā konkurence žēlastību neatzīst, tas gan. Toties idejas un risinājumi ir izmainījuši pasauli. Decentralizācijas virzienā.
Kurā valsts regulētā sektorā ir līdzīga dinamika? Izglītībā? Lauksaimniecībā? Enerģijas ražošanā?

Edge
pirms 6 gadiem
"Eiropa gandrīz pēc 2000 gadu ilgām cīņām beidzot ir gatava ieiet finiša taisnē,....."
=================================================================================
Visi (visas dalībvalstis) šķērsos finiša līnīju vienlaicīgi, jebšu pirmā būs Portugāle - pēdējā (Zilupe-?).
Nesteigsimies, jo kā stāv rakstīts;"....pēdējie būs pirmie".
=================================================================================
Mediju ziņa:" Eiropas Komisija (EK) trešdien ierosinājusi divu gadu laikā uzņemt 20 000 bēgļu un izmitināt tos visās Eiropas Savienības (ES) valstīs, attiecībā uz Lielbritāniju, Īriju un Dāniju nosakot, ka šīs valstis pašas varēs izvēlēties, vai tās kādu bēgli uzņem, vai nē."

kuģis
pirms 6 gadiem
Nu, reducēt nacionālismu tikai līdz "mēs-viņi" idejai, romantismam, 19.gs. un "mistiskām nacionālajām identitātēm" ir vairāk kā tuvredzīgi. Tauta, etnoss, kaut kādas kultūras kopības, galu galā nosacītu nacionālismu mēs redzam visagrīnākajos valstiskajos veidojumos, grieķos, piemēram. Pieaugot globalizācijai, nacionālisms izvērsīsies vienkārši atšķirīgās formās, tautas paliks, bet būs tikai citādāk.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!