Aktualitātes
04.04.2019

Nacionālajā teātrī top dokumentāls mūzikls par grupu "Jumprava"

Komentē
0

Latvijas Nacionālajā teātrī top šajā sezonā pēdējais lielās zāles iestudējums - Jāņa Baloža dokumentālais mūzikls "Zem diviem karogiem" Valtera Sīļa režijā. Pirmizrāde plānota 9. maijā.

Izrādei dots "Jumpravas" dziesmas nosaukums, un tā vēsta par visiem četriem grupas dalībniekiem, kā arī par dziesmu vārdu autoru Ritvaru Dižkaču. Izrāde pētīs, kā, pareizajā laikā satiekoties pareizajiem cilvēkiem, piedzimst jauns virziens mākslā un cik viegli vai grūti ir šķirties, atrodoties viļņa virspusē. Vienlaikus dokumentālais mūzikls stāstīs ne tikai par šiem māksliniekiem, bet arī par divu iekārtu, divu sociālpolitisko sistēmu nomaiņu 20. gadsimta 80. gadu beigās.

Izrādes režisors Valters Sīlis stāsta: "Visi šīs izrādes aktieri dzimuši pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Un man bija vēlme tieši kopā ar viņiem doties ceļojumā nesenā pagātnē, lai runātu par viņu vienaudžiem laikā, ko skar šī izrāde. Ko vēlējās pateikt un paveikt tā laika mākslinieki; kas mums ir atšķirīgs un kur mēs varam atrast kopīgo. Šī izrāde ir par jaunu mākslinieku meklējumiem atrast savu unikālu ceļu. Kopā mēs veidojam dokumentālu izrādi par mūziku, un tas pilnīgi noteikti ir kaut kas jauns mums, izrādes radošai grupai."

Lomās: Madara Bore, Ilva Centere, Agnese Cīrule, Kaspars Aniņš, Romāns Bargais, Raimonds Celms, Igors Šelegovskis, Artis Drozdovs, Kārlis Reijers.

Scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa, Aigara Grāvera muzikālais noformējums, producente Ilona Matvejeva.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!