Aktualitātes
11.06.2020

Nacionālais teātris piedāvā audiogrāmatas aktieru lasījumā

Komentē
0
Saglabā

Latvijas Nacionālais teātris paplašinājis savu piedāvājumu, ļaujot noklausīties  pēdējo gadu latviešu īsprozas darbus savu aktieru lasījumā. Savukārt dažāda vecuma mazākajiem lasītājiem sadarbībā ar apgādu "liels un mazs" taps Vasaras bibliotēka Nacionālā teātra aktieru balsīs, medijus informē teātra pārstāvji.

Sadarbībā ar lielākajiem Latvijas grāmatu apgādiem un vienojoties ar katru autoru, Nacionālā teātra audiogrāmatu plauktā klausītājiem pieejama pēdējo gadu prozas darbu izlase – stāstu krājumi, kas nominēti vai saņēmuši Latvijas Literatūras gada balvu, un citi darbi.

No 11. jūnija teātra mājaslapas sadaļā "E-teātris" tiek piedāvāti trīs darbi – Daces Rukšānes "Ķīpsalas putni" Evijas Krūzes lasījumā, Osvalda Zebra "Brīvība tīklos" Ulda Anžes lasījumā un Dainas Tabūnas "Pirmā reize" Madaras Bores lasījumā. Tām sekos Normunda Laizāna ielasīti Māra Bērziņa Gūtenmorgena stāsti un Kristīnes Želves stāsti no grāmatas "Meitene, kas nogrieza man matus" Daigas Kažociņas izpildījumā.

Teātrī norāda – latviešu autoru audiogrāmatas Nacionālā teātra aktieru izpildījumā šobrīd ir arī sociāli ievirzīts projekts, "gan tāpēc, ka lieti noderēs Latvijas vājredzīgajiem un neredzīgajiem cilvēkiem un nonāks Neredzīgo biedrības bibliotēkas audiogrāmatu plauktā, gan tāpēc, ka šobrīd pieejamas bez atsevišķas atlīdzības".

Sadarbībā ar apgādu "liels un mazs" visu vecuma grupu jaunajiem lasītājiem tiks piedāvātas Vasaras bibliotēkas audiogrāmatas, ko lasīs Dita Lūriņa, Zane Jančevska, Anna Klēvere, Marija Bērziņa, Ivars Kļavinskis, Ainārs Ančevskis, Egils Melbārdis, Mārtiņš Egliens un Mārtiņš Brūveris. Lielākā daļa šo grāmatu pabijušas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas izvēlēto darbu pašā augšgalā – Ineses Zanderes "Trīs draugi vienas upes krastā", Jāņa Joņeva "Slepenie svētki", Māra Runguļa "Pastaiga mirušo pilsētā", Mairas Dobeles "Nepareizas dzīves skola", Sergeja Timofejeva "Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi", Jura Zvirgzdiņa "Mufa", Laura Gundara "Sveiks, Vali!" un "Vaļa balss", kā arī piedzīvojumu grāmata gandrīz pieaugušajiem Džeimsa Stīvensa "Zelta pods". Vasaras bibliotēka darbosies no 1. jūlija līdz 30. septembrim.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!