Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
06.12.2023

Nacionālais teātris papildina sezonu ar vēl pieciem jauniestudējumiem

Komentē
0

Nacionālā teātra mākslinieciskā vadība 6. decembrī iepazīstināja ar Latvijas Nacionālā teātra sezonas gaidāmo turpinājumu.

Teātra direktors Māris Vītols uzsvēra, ka Latvijas Nacionālā teātra divas galvenās vērtības ir profesionāls aktieru ansamblis ar spožām personībām visās paaudzēs un uzticamie teātra skatītāji. Tāpat direktors pauda, ka teātrim ir jārada vislabākie apstākļi un visinteresantākie konteksti, lai aktieri pēc iespējas biežāk varētu satikties ar saviem skatītājiem augstvērtīgā teātra mākslas pieredzē.

Māris Vītols: "Vēlamies visus pārsteigt, tādēļ jau saplānoto 105. sezonas repertuāru Nacionālais teātris papildinās ar pieciem lieliskiem teātra mākslas notikumiem. Rezultātā mūsu teātra skatītājiem šī kļūs par sen nebijušu sezonu jauniestudējumu skaita ziņā – līdz sezonas beigām būsim nosvinējuši pirmizrādes 14 jauniestudējumiem visās teātra zālēs."

Direktora vietniece repertuāra un mākslinieciskajos jautājumos Ieva Struka: "Domājot par to, kā pietrūkst Latvijas Nacionālā teātra 105. sezonas repertuārā un kādu ceļu iet, to papildinot, izvēlējāmies divus virzienus – pirmkārt, piedāvāt pasaules klasikas darbu ar cieņu pret to, neizjaucot, nepārrakstot un neatsakoties no autora ieceres, tāpēc taps Henrika Ibsena izcilā drāma "Heda Gablere", kas Edmunda Freiberga režijā izskanēs ar nosaukumu "Heda Gablere. Atgriešanās". Šajā izrādē līdzās režisoram Edmundam Freibergam simboliskā veidā uz Nacionālā teātra skatuves atgriezīsies daļa mākslinieku, kuri dažādu iemeslu dēļ iepriekšējos gados no teātra štata aktieru ansambļa ir aizgājuši, proti – Madara Zviedre, Jēkabs Reinis, Ivars Puga un Ģirts Liuziniks, bet lomās būs arī Lāsma Kugrēna, kas Hedu spēlēja iepriekšējā šīs lugas interpretācijā, un Daiga Kažociņa.

Otrkārt, mēs meklējam iespēju ar teātra palīdzību uz dzīvi raudzīties apliecinoši. Šādu vektoru paturot prātā, iestudēsim Anšlava Eglīša humorpilno darbu "Bezkaunīgie veči" Gata Šmita režijā, kurā, kā liecina nosaukums, lomas būs mūsu vecmeistariem, savukārt marta beigās atgriezīsimies pie spēcīgās Nacionālā teātra tradīcijas – paraudzīties uz to, kas notiek Latvijā, caur humora prizmu, tāpēc taps koncertizrāde "Nemaz nesmejies! - Teātra dienas koncerts" politiskā kabarē stilā, tā režisors – Pauls Timrots."

Jaunajā zālē debitēs jaunā režisore Endīne Bērziņa ar Margaretas Perijas lugas "Laiks Paradīzei" iestudējumu, kas apspēlēs cilvēka naivumu, iesaistoties finanšu piramīdās cerībā uz laimi un bagātību. Bet Aktieru zālē jau 6. decembra vakarā pirmatskaņojumu Latvijas Nacionālajā teātrī piedzīvos Kaspara Rolšteina monoopera "#DiToo" ar Ditu Lūriņu titullomā.

Šajā sezonā gaidāmie jauniestudējumi Latvijas Nacionālajā teātrī:

  • 6. decembrī Kaspars Rolšteins "#DiToo" – režisore Dita Lūriņa;
  • 25. janvārī Klāvs Mellis "Garderobisti" – režisore Paula Pļavniece;
  • 1. februārī Dmitrijs Krimovs "Pīters Pens. Sindroms" – režisors Dmitrijs Krimovs;
  • 8. februārī Kristina Marija Kuliniča "Kā kļūt nelaimīgam?" – režisors Artūrs Areima;
  • 7. martā Henriks Ibsens "Heda Gablere. Atgriešanās" – režisors Edmunds Freibergs;
  • 21. martā "Nemaz nesmejies! - Teātra dienas koncerts" – režisors Pauls Timrots;
  • 11. aprīlī Mariuss fon Maienburgs "Ugunsseja" – režisors Henrijs Arājs;
  • 18. aprīlī Margareta Perija "Laiks Paradīzei" – režisore Endīne Bērziņa;
  • 25. aprīlī Pēteris Veiss "Marats/Sads" – režisori Klāvs Mellis un Rūdolfs Gediņš;
  • 16. maijā Anšlavs Eglītis "Bezkaunīgie veči" – režisors Gatis Šmits.

6. decembrī 17:30 Nacionālā teātra aktieri aicina uz ziemīgu koncertu pie teātra galvenās ieejas, lai kopīgi nosvinētu jaunās "Skatītāja kartes" tirdzniecības sākšanos un Latvijas Nacionālā teātra pārvērtības.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!