Aktualitātes
20.05.2020

Nacionālais teātris atklāj e-teātra platformu "Baltais kubs"

Komentē
0
Saglabā

28. maijā Latvijas Nacionālais teātris ar izrādi "X paaudze" Ināras Sluckas režijā atklās jaunu spēles laukumu "Baltais kubs".

Tajā iecerētās izrādes žanriski nodēvētas par e-teātri. "Šī ir jauna forma, kas ļaus teātrim ne tikai strādāt ieilgušās ārkārtējās situācijas apstākļos, bet, iespējams, turpinās pastāvēt arī tad, kad teātra darbs atgrieztos ierastajā kārtībā," teikts paziņojumā presei.

Jaunās platformas nosaukums radies, sapludinot vizuālās mākslas un teātra jēdzienus: "Viens no mūsdienu pieprasītākajiem teātra spēles laukumiem ir black box ar brīvi transformējamu telpas iekārtojumu, savukārt mākslas pasaulē kā izstāžu zāles forma ir pazīstams "baltais kubs". Nacionālais teātris kā savas jaunās iestudējumu telpas formu ir izvēlējies šo baltā kuba principu, kurā aktieru spēles telpa ir tukšs, balts kubs un scenogrāfija tiek veidota, ar videoprojekcijām radot papildināto realitāti."

Kā uzsver Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba, jaunā platforma palīdzēs teātra māksliniekiem saglabāt formu un nezaudēt profesionalitāti: "Dzīvs teātris vienmēr ir progresīvs un mainīgs. Kādā formā šodien mums runāt ar skatītāju par būtisko? Latvijas Nacionālais teātris veido piecas e-teātra izrādes "Baltajā kubā". Augstas kvalitātes vizualitāte, skaņa un netipiska scenogrāfija. Bet nemainīgs pats svarīgākais – aktieris. Cilvēks ar savām domām, sapņiem un pārliecību. Protams, ikviens jauniestudējums tiek veidots, ievērojot sanitāro protokolu."

Jaunā platforma tiks atklāta 28. maijā 19:00 ar Ināras Sluckas iestudējuma "X paaudze" 1. epizodi, kam sekos tiešsaistes saruna "Zoom" platformā ar radošo komandu.

Izrāde veidota pēc Duglasa Koplenda tāda paša nosaukuma romāna motīviem, un tai būs 3 epizodes, kas skatītājiem tiks piedāvātas dažādos datumos. "Trīs trīsdesmitgadnieki nolemj uzspļaut tai dzīvei, kāda tā ir, un izkāpt no vājprātā joņojošās konvencionālās dzīves vilciena. Amerika ir pietiekami liela, lai būtu iespējams izdzīvot bez steigas un, stāstot stāstus..." teikts izrādes anotācijā. E-teātra pirmajā izrādē darbosies aktieri Kaspars Zvīgulis, Līga Zeļģe un Jānis Āmanis. Vidi radīs videomākslinieks Mārtiņš Dāboliņš.

"Baltajā kubā" plānoti arī divi režisora Valtera Sīļa darbi – Artūra Dīča jaundarbs "Mīlestība pandēmijas laikā", kurā spēlēs Arturs Krūzkops, un Vizmas Belševicas "Baltā sieva", ko iestudēs Madara Botmane.

Jauniestudējumu pirmizrādes plānotas ceturtdienās, biļetes nopērkamas Nacionālā teātra mājas lapā.

Šobrīd notiek darbs arī pie "Nacionālā teātra audiogrāmatu plaukta" veidošanas, Nacionālā teātra aktieriem ierunājot latviešu jaunākās literatūras darbus.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!