Foto: Artūrs Kondrāts.
 
In Memoriam
05.06.2023

Mirusi Dailes teātra aktrise Lilita Ozoliņa

Komentē
5

5. jūnijā 75 gadu vecumā mirusi Dailes teātra aktrise Lilita Ozoliņa, vēsta teātris.

Aktrise dzimusi 1947. gada 19. novembrī Rīgā. Mācījusies Tautas kinoaktieru studijas Līvijas Akurāteres un Aloiza Brenča kursā. 1971. gadā beigusi Dailes teātra 4. studiju, vienlaicīgi iegūstot Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē "Profesionālā teātra un kino aktrise".

Lilitas Ozoliņas skatuves mūžs aizritējis Dailes teātrī, bet kino skatītājiem viņa pazīstama no tādām filmām kā "Melnā vēža spīlēs", "Kad lietus un vēji sitas logā", "Klāvs, Mārtiņa dēls", "Ezera sonāte", "Cīrulīši", "Maija un Paija", daudzsēriju filmām "Ilgais ceļš kāpās" un "Zītaru dzimta" un daudzām citām. Aktrise filmējusies arī jaunākajās latviešu filmās: Ināras Kolmanes "Billē" un Viestura Kairiša "Melānijas hronikā".

Kā raksta viņas kolēģi, Lilitas Ozoliņas talants un inteliģence veidojusi Dailes teātri jau vairāk nekā pusgadsimtu. Teātrī aktrise strādāja kopš 1966. gada.

"Dailes teātrī Lilita bija dīva un leģenda. Viņas darbs bija izcils, tik smalks un dziļš. Ārkārtīgi sāpīgs zaudējums Dailes teātrim, Latvijas teātrim un pasaules kinomākslai. Mums gan kolektīvam kopumā, gan personīgi katram. Zaudējums ir negaidīts," teikts teātra paziņojumā.

Viena no aktrises leģendārākajām lomām ir Ārija Raiņa traģēdijā "Indulis un Ārija", savukārt pēdējās sezonās Ozoliņa atveidojusi spilgtas mātes lomas: Henrietu Iskariotu (S. A. Girga "Pusnakts šovs ar Jūdu Iskariotu", 2022) un titullomu Floriana Zellera lugas "Māte" iestudējumā (2020).

"Lilitas Ozoliņas ieguldījums Latvijas teātra un kino mākslā ir neizmērojams un nemirstīgs – tikai pazīstot Lilitu, bijis iespējams atklāt to daudzpusību un bagātību, kas nāca no viņas personības un tika iedzīvināts visās viņas lomās," atvadu vārdos raksta kolēģi.

Lilita Ozoliņa saņēmusi Lilitas Bērziņas balvu (2008), kā arī "Spēlmaņu nakts" balvu kā gada labākajai aktrisei par Alises lomu Augusta Strindberga lugas "Nāves deja" iestudējumā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī (1996). Par lomām M. Bogavacas lugas "Ka tavu tēti!" iestudējumā nominēta "Spēlmaņu nakts" balvai kā gada aktrise otrā plāna lomā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
5

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!