Raitis Iljenkovs
pirms 2 gadiem
Tad kā tur īsti ir - visās jomās ir jāuzticās "zinātnei", bet spriedumos par mežsaimniecību vajadzētu klausīties, ko saka kaut kāda no Rīgas uz laukiem pārcēlusies dzejniece? Viņa tagad būs tā, kas pateiks kā pareizi jāapsaimnieko meži, nevis speciālisti, kuriem ir atbilstoša izglītība un praktiskā pieredze?

Viktors Bērziņš
pirms 2 gadiem
Nu kāpēc tikai dzejniece? Protams, ka bez gara darbiniekiem un dvēseļu inženieriem nevar, bet ne jau viņi vienīgi zina mācīt, kā un, galvenais, no kā daba sargājama. Ir taču mums ornitologs, kurš mežā nedzird putnus, bet zina, kā tas mežs pareizi izstrādājams, ir vides aktīvisti un dabas aizsardzības birokrāti, ir par citu pelnītu naudu finansēti ‘pētnieki”, kuru uzdevums - “pierādīt” nevis “izpētīt”. Dzīvosim zaļi!
Skaisle - speciālisti ir pērkami, tomēr ne visi, bet tikai tie, kuri iedrošinās iebilst progresam, “zaļajam kursam” un vispār atļaujas palaist mutes. Zaļā kursa tribūni visi kā viens ir absolūti neuzpērkami un neuzpirkti (komentārs uzrakstīts, eju uz kasi).

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Viktor, nu neraudiiet - labāk, lai pārdodās tie, kuri cīnās par zaļo mežu un dabas saglabāšanu nevis izciršanu.

Šitie parkoleti Rīgā man ir kā pumpa uz deguna pretimsēdētājam vilcienā - ka varētu nost noraut

Izcērt kokus, krūmus Rīgā un tad - elle un idija - parkoleti - kaut kādi potjomkina sādžas atribūti

ir sliktāk , kā domājiet

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
mēs dzīvojam pēcpatiesības laikmetā, kad viena patiesība vispār nav

Speciālisti, kā jebkurš cilvēks ir pērkams. Vai runa ir par lūšu populāciju izšaušanu , vai neizaugušu mežu priekšlaicīgu izšķiršanu - tas lielais fokuss -pokuss ir tāds, ka visiem ir sava taisnība.

Dzejniecei ir dzejnieces patiesība. Nu ir.
Ja man tomēr būtu tā burvju nūjiņa , es mežu izciršanu kontrolētu nenormāli stingri - jo mežs ir mūsu izdzīvošanas viena no cerībām. Nu ir tā, jeb tomēr nē? Kas tad?

Un- tik necilvēciski likumi , ka zīme priekšā - privātsmežs - ieiet nedrīkt , arī nedrīkstētu būt, tikai tik nenormāli netaisnīgā un negodīgā sabiedrībā kāda ir mums - kaut kas tāds ir iespējams, Tāpat kā pieeja ezeriem un upēm un pat jūrai - daudzās vietās vienkārši nav - jo privātums un aizlieguma zīme

Tom Neuland
pirms 2 gadiem
bieži dzirdēts, ka lielāko daļu to posta darbu veicot skandināvu (galvenokārt zviedru) kompānijas. vai tā patiesība?

Biruta Kukaine
pirms 2 gadiem
Kad mums piederēja zeme 17 ha Iecavas (upe) krastā, skaitījās, ka vairākus ha "pēc papīriem" no kopplatības aizņēma "mežs".
Ja tos alkšņus upes krastos var nosaukt par mežu, tad uzburt n-tos ha tūkstošus meža Latvijā vispār nav problēma.
Jaunaudzes ir nākotnes mežs...........bet tas nav mežs, tā ir jaunaudze.
Varu tik piekrist Meetra Meetra- mežu ekosistēma var tikai saukties par mežu, savādāk tie ir tikai "egļu tīrumi", "priežu lauki", tie nav dabīgi, tie ir nestabili veidojumi, kurus jākopj un jāapstrādā ar ķīmiju pret visa veida "kaitēkļiem", ieskaitot stirnas un briežus. Tik daudz negatīvu piemēru par mežu iznīcināšanu ir sakrājies pa visu pasauli, bet tās jau ir muķības! Kāda tur ekosistēma, lai mazbērni skābekli lieto no baloniem, tāpat kā tagad mēs ūdeni dzeram no pudelēm. Tik nauda, nauda.....Sāp.

Agris Kauliņš
pirms 2 gadiem
Kā pazaudēji 17 ha
Man pilnīgi sāāp

Rudīte Martišauska
pirms 2 gadiem
Kārtējais anonīmais melīgais murgojums pret ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, vērsts pret tiem, kas mežu stādījuši, kopuši, audzējuši, aizsargājuši. Mežs tāpat kā cilvēks mirst un dzimst. Vēlme visu pārvērts par koku kapiem ir vēlme apzagt bērnus un mazbērnus. Jaunaudzes ir nākotnes mežs. Beidziet tiražēt melus!

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Vai tad tagad tik ātri aug meži,ka pats iestāda un pats nocērt?

Un tie meža kopēji tomēr ir dažādi,kā jau visi cilvēki visās nozarēs.

Mans iespaids ir tāds,ka meži Latvijā ir izcirsti. Tik daudz kailcirtes kā pēdējos gados, nekad savā mūžā neesmu redzējusi. Kur tās jaunaudzes ir?

Neesmu speciāliste, kā saka - mana patuesība ir emocionālā patiesība, tomēr domāju,ka mežu privatizācija nav gudra lieta.

Savukārt, par LVM bija nekā personīga raidījums par nenormālāko izsaimniekošanu - solīja taču LVM puerādīt,ka tā nav - kur tad tie puerādījumi

Redz kā Rīgas mežos dzīrojuši....

Nu jā... mežs ....un ja turpināsies augsnes izžūšana - meži varēs izdzīvot?

Kaspars Ailts
pirms 2 gadiem
Kārtējais publikas mulsinošais raksts. Kas Jums neliedz nopirkt tos īpašumus un veidot audzes pēc savas patikas! Katrs meža īpašnieks ir audzējis savus mežus, maksājis valstij nodokli, ka viņam tas īpašums pieder, tad tas nav slikti, ja cilvēks veidc pieaugušas audzes ciršanu, lai kompensētu savus izdevumus. Zemes īpašnieks reizi mūžā uzlabo savus dzīves apstākļus. Ja jūs to noniecināt, tad jūs esat sliktāka par to, ko sludināt!

Andrejs Upitis
pirms 2 gadiem
Katrs Rīgas tirliņš un hipsteris - kokteiļu sūcējs iedomājās, ka arī viņiem kaut kas pienākas. Iedot motorzāģi rokās lai tīra stigas.

Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
katrs , kas ar motorzāģi izzāģē stigu vai mežu uzreiz ir baigais varonis, kamēr citi - sliņķi un nelieši

pie vienas muižas drupām ir saimniecība, ar kuras īpašnieku iznāca saruna - viņaprāt , vācbaltu mantojums būtu jāiznīcina ,lai smaka nepaliek, lūk latvieši esot īstie saimnieki - pašam sēta nolaista un bet apkārt pārķīmiķoti rapša lauki, par kuriem noteikti cilvēks labi nopelnījis un sajuties, kā varens saimnieks

nu Andrej, nu nav nekas tik apaļš, kā Tu te sludini, nu nav

Andrejs Upitis
pirms 2 gadiem
Kāpēc cilvēkam jāraksta par tēmām kuras viņš nesajēdz? Nu kas tā par māniju? Mežs ir kā graudi, kad tie nogatavojas tie jānovāc. Reizēm tas jādara steidzami, jo mežs ir pārāk vecs un iet bojā. Egle aug 60 gadus, bērzs divreiz mazāk. Alksnis vēl ātrāk. Ieskaties Latvijas mežu statistikā, tik daudz kā tagad mežu vēl nekad nav bijis.

pirms 2 gadiem
Šķiet, tu nesaprati, ka raksta doma bija, ka mežam ir bišķīt vairāk vērtības kā vienkārši baļķu kopai.

Andrejs Upitis
pirms 2 gadiem
Nu savu mežu vari nezāģēt, bet ja mežs nav tavs tad neko darīt. Katrs ar savu īpašumu dara ko grib.

pirms 2 gadiem
Šeit arī jautājums, vai mēs šajā valstī vēlamies turpināt attiecināt privātīpašuma definīciju uz mežiem tāpat kā mēs to attiecinām uz personīgajiem auto vai smārtfoniem. Ne visiem ir meži un es domāju, laikam ejot, aizvien mazāk cilvēkiem tādi arī būs. Es neapgalvoju, ka jāatņem meži 'sabiedrības lietai' vai kam tādam. Tomēr būtu, manuprāt, jauki, ja kaut kādā līmenī atzītu, ka tā ir kultūras vērtība, kura ir jāsargā. Tomēr sēņošana, sulu tecināšana un slavenā latviešu tuvība ar dabu nerodas pati no sevis. Un, manuprāt ielikt mežus vienpusīgajā privātīpašuma/naudas taisītāja kategorijā ir konceptuāli pret šo ideju.

Pastnieks
pirms 2 gadiem
>. Ne visiem ir meži un es domāju, laikam ejot, aizvien mazāk cilvēkiem tādi arī būs.

Nezinu, kā tas bija domāts, bet mežu platības Latvijā pieaug.

meetra meetra
pirms 2 gadiem
umm nedara vis. sarkanā gràmata, tauvas josla, būvatļaujas. uz iepriekšējo komentāru - jā, bet tie īsti nav meži (Eiropā vienīgie neskartie meža pleķīši ir Rumānijā, Polijā laikam arī drusku), tās ir komerciālas platības, kas dažādības trūkuma dēļ gan vairàk lūst (kā jāņos ntie hektāri priežu meža), gan vnk nav īsti patīkami cilvēkam. iesaku palasīt kādu grāmatu par mežu ekosistēmām, sapratīsi, par ko ir runa.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!