RL lasa
09.10.2008

Mārša Viljamsa ― Ārčija karš. Mans albums no Pirmā pasaules kara, ko iekārtoju es, Ārčijs Olbraits, desmit gadus vecs.

Komentē
0

Šī ir bērnu grāmata, kas imitē „bērna grāmatu”: kāda Londonas Īstendas puikas „albumu” ― komiksa veidā zīmētu dienasgrāmatu, papildinātu ar dažādiem izgriezumiem, piespraustiem dārgumiem (kaķa zobiem u.tml.), pastkartēm un tēva vēstulēm no frontes. Dokumentālais Ārčijs, kas raugās no pirmā vāka fotogrāfijas, tomēr ir tēls, jo autore uz ceturtā vāka paskaidro: „Kad es rakstīju Ārčija stāstu, es nebalstījos tikai uz kāda viena Pirmā pasaules kara laikā Londonā dzīvojoša bērna biogrāfiju, bet gan mēģināju parādīt dzīvi, kāda tā bija neskaitāmiem bērniem šajos gados.” Pirmajā brīdī tāda kā Čiža dienasgrāmata ― tikai nepiepilda ilgas pēc īstuma, toties pilnīgi piepilda ilgas pēc rūpīgi pārdomāta un informatīvi bagāta darba bērniem.   

Viljamsa, māksliniece autodidakte, rakstnieces un dramaturga meita, dažādās Āzijas un Āfrikas valstīs augusi britu diplomāta pameita, drosmīgi nodarbojas ar tādām kā ceļojuma piezīmēm visas dzīves garumā. Viņa ir plaši pazīstama mītu, vēstures stāstu un literatūras klasikas pārstāstītāja bērnišķīgu komiksu formā: Noasa šķirsts, Jona valzivs vēderā, Jāzeps un viņa raibais mētelis, grieķu mīti, Īliāda un Odiseja, Dons Kihots, Sindbads, Robins Huds, Karalis Artūrs, Šekspīra lugas, Dikensa romāni, Čosera Kenterberijas stāsti ― viss, kas stāstu pasaulē ir, te ir īsi un bildēs.

Inese Zandere

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!