Jānis Torgāns
pirms 5 gadiem
Mīļā kolēģe! Ar prieku un interesi lasīju Jūsu dziesmusvētku vīzijas un atskaņas. Bet iedūrās nepareizais (jā, falšais) tīrā kora (bez pavadījuma) apzīmējums. Pareizi ir `a cappella` [domāts slīpraksts] - kas nozīmē `kā kapelā`, nelielā baznīciņā, palielā lūgšanu telpā... Mūsdienās jau sen vairs nezinām, ko rakstījis autors, ko redaktors, korektors vai vēl kāds vieds pārraugs... Ar nelaimīgo `a capella` joprojām cīnos pat mūzikas akadēmijas maģistra (!) darbos. Šī cīņa sākās jau ar Vīgneru Ernesta centieniem (`Diletantisms mūsu dziedāšanas sabiedrībās` XIX gadsimta beigās). Leonīds Vīgners konservatorijā, manījis šo kļūdu, jebkurā situācijā lēca kājās, kļuva sarkans un kliedza - taču joprojām atrodas kāds (autors, redaktors, korektors vai vēl kāds vieds pārraugs), kas to raksta, kā iešaujas prātā. Ja šis `gadījums` nebūtu ievilcies jau otrajā gadu simtenī, varētu vienkārši ignorēt. Bet - turpinās. Dziedāsim `a cappella`!!!

Elizabete Lukšo-Ražinska
pirms 5 gadiem
Paldies par aizrādījumu! Tekstā ir vekts labojums, un nu "a cappella" ir pareizi pierakstīts.
Ar cieņu
Satori redakcija.

Patricija
pirms 5 gadiem
Paldies, Guna! Raksts kā ceļmallapa uz pušuma pēc visām tām savdabīgajām publiskajām inteliģences izpausmēm, tik sirsnīgi un patiesi. Citādi jau sāku domāt, ka neesmu īsti riktīga ar savu "muļķa prieku" par, manuprāt, lieliski organizētajiem, dalībnieku labdabīgās enerģijas piesātinātajiem un arī emocionāli trāpīgajiem svētkiem.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!