nahimovs
pirms 6 gadiem
Varbūt nevajag meklēt atbildes par filmā notiekošā cēloņiem psihoanalītikā. Nekas nesāktos, ja māte pēc tam, kad apsolīja, ka soda nebūs, brutāli sadeva pa seju bērnam. Domāju, ka konsekvents godīgums attiecībās daudz ko atrisina. Un tad tēva trūkums nav tik kritisks. Norda filmā gan māte, gan dēls neizvēlas labākos risinājumus un fināls paliek atklāts.
"Zēns ar velosipēdu" ir tiešām līdzīga filma, tiesa, daudz asāka. Zēns filmā ir daudz ekstrēmāks savā rīcībā un grūtāk akceptējams. Savukārt "mātes" rīcība, atšķirībā no Norda filmas varones, ir tuvu ideālai. Tādejādi Dardēnu filma par līdzīgām problēmām runā skaudrāk.

Izbanotais
pirms 6 gadiem
Kā parasti tiek analizēts, par ko ir filma, kāda ir tās tēmas aktualitāte, risinājuma oriģinalitāte utt. Es teiktu tā: šajā lieliskajā filmā vispār nekā nav. Tas ir kārtējais banālais sižets par mūždien to pašu ar iepriekš zināmu morāli bez neviena pārsteiguma. Būtībā, protams, filma - viendienīte, tāpat kā sava laika līmenim līdzīgais morālprodukts "Ģimenes portrets interjerā", ko diez vai kāds vēl atceras un pēc filmas dzimušie vispār par tādu neko nezina. Bet Norda filmā jau atkārtoti ir vērojams neticamais: ticama aktierspēle. Galīgi nav jūtams Smiļģa diktāts aizkadrā, aktieri (ieskaitot bērnus!) izturas latviešu filmai pilnīgi neiespējami: nevis kā amatieru dramatiskā pulciņa dalībnieki, kas filmējas filmā, bet tā, it kā viņi būtu tie cilvēki, kurus viņi spēlē. Un uz tā fona ir piedodams viss: protams, filmu noskaties un aizmirsti, to nav vērts ne atkārtoti skatīties, ne pēc tam par to domāt, bet, kamēr skaties, esi tajā filmā iekšā, un, kaut arī pasaulei tas nedod pilnīgi neko, latviešu kino tāds līmenis ir visnotaļ unikāls.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!