Aktualitātes
09.06.2022

Mākslinieki no deviņām valstīm atklāj izstādi Cēsīs

Komentē
0

Aprīlī un maijā Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas starptautiskas mākslinieku rezidences, kurā piedalījās 10 mākslinieki no 9 valstīm. Viņu uzmanības lokā bija latviešu mitoloģija, vides jautājumi, Cēsu vēsture un ikdiena, kosmosa izpēte un eksperimentālā fotogrāfija, kā arī citas saistītās tēmas. Mākslinieku radītie darbi no 9. jūnija skatāmi foto un instalāciju izstādē "Visums", kas izvietota Cēsu Svētās Annas lūgšanu namā un mākslas telpā "Mala".

Foto un instalāciju izstāde "Visums" ir ieskatīšanās divās atsevišķās Cēsu vietās – kādreizējās Cēsu alus darītavas sargu mājā un Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā – kuras jau gadiem zaudējušas savu funkciju, pamestas un nu atvērtas, lai uzņemtu deviņu starptautisku mākslinieku darbus. 2022. gada aprīlī un maijā divas mākslinieku grupas katra pavadīja mēnesi Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā. Savas uzturēšanās laikā mākslinieki ar mūsdienu stāstnieku devās izpētes gājienos, vēsturisko arhīvu izrakumos, meklēdami sejas un sastapdami balsis no vietējās kopienas. Lūkojot liecības, iepazīstoties ar tradicionālajiem ticējumiem un paražām, piešķirot formu gadalaiku maiņai un nemieram pasaulē, mākslinieki piedalījās pavasara rezidencē Cēsīs un vietējās kopienas dzīvē. Ar saviem atradumiem atgriezās fotolaboratorijā, lai atklātu savāktās atmiņas un dokumentētu tās analogajā fotogrāfijā, kas dažādos medijos pielāgota izrādīšanai foto un instalāciju izstādē "Visums".

"Visums ir ieskatīšanās mūsdienu Platona alā ar analogās fotogrāfijas rīkiem – fotokamera, foto palielinātājs, acs kadrē ēnas, kuras atspīd uz šīs alas sienām, piedāvājot gaismas skarto dienu realitātes atspulgu. Šodien māksla ir trausla, pandēmijas novājināta, Ukrainas kara ziņu straumes izgrūstīta, reducēta par dārgu preci, no kuras var atteikties; mākslai nācies bēgt, rast patvērumu, pārņemt citas telpas, ne-telpas, meta-telpas. Abām mākslinieku grupām, kas pavasarī katra mēnesi pavadīja Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā netika dota ne tēma, ne uzdevums, ne arī apsolīta gala izstāde. Tomēr uzturēšanās laikā mākslinieki pameta savu ērto alu un ar mūsdienu stāstnieku zinātkāri devās ārpasaulē, radot saturu izstādei", skaidro izstādes kurators Alberto Didženaro.

Foto un instalāciju izstāde "Visums" Cēsu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem pieejama bez maksas no 2022. gada 9. jūnija līdz 19. jūlijam no ceturtdienas līdz svētdienai no plkst. 12:00 līdz 20:00 divās lokācijas: Cēsu Svētās Annas lūgšanu namā, Lielā Kalēju ielā 6 un Mākslas telpā Mala, Lenču ielā 11. Izstādes dalībnieki: Viktors Druino (Victor Drouineau, Francija), Paola Favoino (Itālija), Džūlija Foresta (Julia Forrest, ASV), Zoja Harodi (Zoe Harodi, Izraēla), Anna Kripsa (Anna Krieps, Luksemburga), Aleksandra Krolikovska (Alexandra Krolikowska, Ukraina), Deivids Gabriels Moreno (David Gabriel Moreno, ASV), Lukass Rīvs (Lucas Riewe, Vācija), Kristofers Vitins (Christopher Wittine, Austrija). Izstādes kurators: Alberto Didženaro (Alberto Di Gennaro).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!