Kadrs no filmas "Pūt, vējiņi"
 
Aktualitātes
15.05.2018

Māksliniece Katrīna Neiburga aicina piedalīties "Pūt, vējiņi" videoklipā

Komentē
0
Saglabā

Ikviens aicināts piedalīties mākslinieces Katrīnas Neiburgas veidotā videoklipā latviešu tautasdziesmai "Pūt, vējiņi". Lai piedalītos topošajā videoklipā, interesentiem jāiedzied un jānofilmē sava dziesmas versija. To iespējams paveikt, izmantojot mobilā telefona lietotni jeb balss spēli "DzieDot", kas radīta par godu simtgades Dziesmusvētkiem.

"Klips dziesmai "Pūt, vējiņi" būs sirsnīgs šī brīža video nospiedums, kur katrs dalībnieks dziesmas izpildīšanai būs izvēlējies sev tīkamu vietu. Skatītājam būs iespēja ielūkoties gan dažādu paaudžu pārstāvju sejās, gan viņus raksturojošā apkārtnē, kamēr visas dziedātāju balsis apvienosies vienā," par videoklipa ideju stāsta māksliniece Katrīna Neiburga. Tāpat māksliniece pauž prieku, ka "mūsdienu tehnoloģiju attīstības rezultātā ir radusies iespēja sadziedāties cilvēkiem, kas reālajā dzīvē, iespējams, nekad nav tikušies un netiksies."

Katrīna Neiburga ir viena no redzamākajām māksliniecēm mūsdienu Latvijas laikmetīgajā mākslā, kas ne tikai piedalījusies ievērojamās izstādēs Eiropā un pasaulē, bet arī saņēmusi vairākus nozīmīgus apbalvojumus, tostarp prestižo Purvīša balvu. "Katrīnai Neiburgai māksla ir pakārtota alkām pēc emocijām, īstuma un dzīvas atmiņas saglabāšanas," par mākslinieci teic viņas kolēģi, un tieši šie vadmotīvi parādās arī topošajā videoklipā.

Mākslinieces radītais video būs sirsnīgs un latvisks sveiciens Jāņos, kas atspoguļos gan dažādas Latvijas vietas, gan cilvēkus un viņu mīlestību pret dziesmu. Lai tajā nofilmētos, savā viedtālrunī  nepieciešams lejupielādēt balss spēli "DzieDot". Kad spēle atvērta un dziesma apgūta, jālieto telefona priekšējo kameru, turot telefonu izstieptās rokās, kā parādīts spēles paraugā. Vienlaikus lēni jāgriežas ap savu asi, iekļaujot video arī savu apkārtni. Kad viens automātiski izvēlēts dziesmas "Pūt, vējiņi" pantiņš būs iedziedāts, parādīsies iespēja video materiālu nosūtīt iekļaušanai kopējā klipā. Jāatceras, ka katrā video fragmentā jābūt redzamam tikai vienam dziedātājam.

Mākslinieces videoklipam iespējams nofilmēties līdz 3. jūnijam, savukārt plašākai publikai tas būs skatāms tieši pirms Jāņiem – jūnija vidū. Videoklipa muzikālajam noformējumam tiks izmantota īpaši aranžēta dziesmas "Pūt, vējiņi" versija jaunā, mūsdienīgā skanējumā.  

Par godu XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem pēc LNKC iniciatīvas Swedbank vadībā izstrādāta viedtālruņu lietotne jeb balss spēle "DzieDot". Tā jebkuram spēlētājam palīdz attīstīt dziedātprasmi, mācoties latviešu tautasdziesmas. Prasmēm nostiprinoties, virtuāli var nokļūt ne tikai Katrīnas Neiburgas veidotā videoklipā, bet pat uz lielās Dziesmusvētku skatuves. Spēlē katram ir iespēja noteikt savas balss augstumu. Tam tiek pielāgotas visas spēles dziesmas. Tādējādi katrs var apgūt tieši savai balsij pielāgotas tautasdziesmu partijas, mācoties to vārdus, melodijas un dziedot arvien precīzāk.

Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām savos viedtālruņos atrodama spēles mājaslapā.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!