Aktualitātes
19.04.2021

Maijā notiks Andra Pogas pēdējais koncerts LNSO priekšgalā

Komentē
0
Saglabā

14. maijā ar tiešsaistē skatāmu koncertu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta lomā pēdējoreiz uzstāsies Andris Poga.

Andris Poga Nacionālo simfonisko orķestri vadījis astoņus gadus, un šajā laikā orķestris trīs reizes ieguvis Lielo mūzikas balvu, kā arī uzstājies Frankfurtes "Alte Oper", Parīzes filharmonijā un Elizejas lauku teātrī, Eksanprovansas Lielajā teātrī un citās Eiropā nozīmīgās koncertzālēs. Pats Andris Poga gan pirms stāšanās LNSO priekšgalā, gan arī pēdējos gados sadarbojies ar virkni nozīmīgu pasaules orķestru, savukārt no nākamās sezonas plāno vadīt Stavangeras simfonisko orķestri Norvēģijā. 

"Astoņas sezonas LNSO galvenā diriģenta amatā vienmēr atcerēšos kā ļoti dinamisku laiku ar daudziem notikumiem, laimes un arī izaicinājumu brīžiem. Jebkurš orķestris ir radoša vienība, kur tradīcijas vienmēr nepieciešamas balansā ar attīstību, nebeidzamu tiekšanos pēc izcilības, un LNSO piemīt abi elementi. Esmu priecīgs un pateicīgs par šiem gadiem un, kaut arī sezonu un visu periodu noslēdzam ar koncertu attālināti, bez publikas koncertzālē, vēlu mūziķiem pēc iespējas drīzāk atkal satikties ar klātienes klausītājiem, kuri noteikti būs izslāpuši pēc īstas skaņas, simfoniska prieka!" saka Andris Poga.

Andra Pogas atvadu koncertā kopā ar LNSO uzstāsies Elīna Bērtiņa, un tajā skanēs Sergeja Prokofjeva Pirmais klavierkoncerts un Antona Bruknera Devītā simfonija.

Runājot par koncerta programmu, diriģents saka: "Atskaņot Brukneru allaž ir izaicinājums, taču vienlaikus tas ir ārkārtīgs, pat pārcilvēcisks prieks. Tā nekad nav iešana pa vieglu, iestaigātu ceļu. Drīzāk tas, šķiet, līdzinās kosmosa izzināšanai – atbilžu meklēšanai uz mūžseniem, eksistenciāli svarīgiem jautājumiem par lietu kārtību. Bruknera Devītā ir viena no simfoniskā repertuāra augstākajām virsotnēm — Everests, kurā grūti kāpt, bet, ja izdevies tikt augšā, neapžilbt no saules spožuma."

Koncertu tiešraidē varēs skatīties LNSO un "Biļešu paradīzes" mājaslapā. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" mājaslapā

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!