Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
27.12.2023

Maijā "Hanzas peronā" koncertēs kolektīvs "Deerhoof"

Komentē
0

Kultūras telpā "Hanzas perons" 14. maijā pirmoreiz Rīgā koncertēs trokšņainās avangarda rokmūzikas kvartets "Deerhoof" no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Pirms teju trīsdesmit gadiem sitaminstrumentālista Grega Sonjēra (Greg Saunier) dibinātais ansamblis "Deerhoof" tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajām neatkarīgās rokmūzikas apvienībām jaunāko laiku vēsturē. Joprojām humorīgi, lai arī daudzkārt citēta, skan dažus teikumus plašā kolektīva "oficiālā biogrāfija": "Satomi Macuzaki (Satomi Matsuzaki) spēlē basģitāru un dzied. Gregs Sonjērs spēlē bungas. Džons Dītrihs (John Dietrich) un Eds Rodrigezs (Ed Rodriguez) spēlē ģitāras. Bet kas īsti ir "Deerhoof"? Velns, ja vien mēs zinātu!".

Gadu gaitā izdotie deviņpadsmit studijas albumi un vairāki citi ieraksti, neskaitāmas turnejas un koncerti nozīmīgākajos festivālos, vēl jo neskaitāmākas sadarbības ar citiem mūziķiem un māksliniekiem un vietas ietekmīgāko gada albumu apkopojumos beigu beigās tomēr būtu ierakstu virkne biezajā "Deerhoof" radošajā biogrāfijā. Enerģiskās un dullās koncertuzstāšanās ārpus iepriekš virspusēji piesauktās "rokmūzikas" žanra robežām atstāj neaizmirstamu iespaidu ne tikai uz klausītājiem, bet arī citiem mūziķiem. Ne velti par saviem iedvesmas avotiem četrotni dēvē gan grupa "Radiohead", ar kuru viņi devušies kopīgā tūrē, gan "Blur" un "Yeah Yeah Yeahs", gan citi mūziķi – Deivs Grols (Dave Grohl), Henrijs Rolinss (Henry Rollins), "Questlove" un vēl, un vēl, un vēl. Un vēl arī virkne Latvijas ""Deerhoof" gara radinieku".

"Aizrautīgi rotaļīgais, jelkāda pastāvoša vai arī nosapņota žanra iedvesmotais un tajā pašā laikā no rāmjiem brīvais rokmūzikas izvirdums klātesošajiem kļuva par vienu no lielākajiem muzikālajiem piedzīvojumiem mūžā," pēc grupas pirmās viesošanās Latvijā pirms pieciem gadiem kāda zvejniekciema svētkos Lieljūras piekrastē rakstīja Uldis Rudaks. Par viņu vairāk iespaidots, šķiet, var būt vien tas, kurš nebaidās no vārdiem "labākā grupa pasaulē!" jeb daudzu joprojām cienītais medijs "Pitchfork".

Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības tīklā. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!