Aktualitātes
15.11.2022

Madonā atklās Brektes, Kļaviņa un "Shady Ladies" izstādi

Komentē
0

Madonas laikmetīgās mākslas galerijā "MABOCA galerija Visuma Centrs 2" šī gada 19. novembrī tiks atklāta izstāde "Vakarēšana". Izstādi veidojuši mākslinieki Kristians Brekte, Ernests Kļaviņš un Shady Ladies.

Izstādes anotācija vēsta: "Namu, kur reiz dzīrojuši ļaudis, ir apsēdušas nešķīstas būtnes. Vecais Svilpavnieks namā dzīro brīvdienās. Viņam patīk lieli publiski trīsdiennieki. Sanākušie ballētāji kratās Svilpavnieka mūzikas ritmos vai vārtās uz zemes, kaifojot no svilpes basa. Turpmākās četras nedēļas dienas Svilpavnieks nozūd no radara. Mafloki – kosmiskie apziņas parazīti – šo telpu apmeklē vien pāris reizes mēnesī, taču, lai katra ierašanās tiem būtu kā atgriešanās mājās, namā pie kādas sienas ir izvietotas glītas bildes, kur redzami šādi tādi izvilkumi no mafloku ikdienas dzīves. Pārējās dienās šajā namā uzturas kāds langūru pērtiķu pāris. Pērtiķi regulāri uz telpu savelk pārtiku un atkritumus, kas salaupīti vietējā ciemā. Kopā ar atkritumiem telpā ir nokļuvuši arī daži kukaiņi, kas, velkot pēdējo dzīvību, domā par vasaru jeb "bērnības čilu"."

Mākslinieks Kristians Brekte pēdējo reizi satricināja visu valsti 2021. gadā ar savu veidoto murāli Rīgas centrā, un, kā raksta rīkotāji, "pateicoties šim murālim, Latvijas iedzīvotājiem uz kādu brīdi sāka interesēt māksla un mākslas jēdziens".

Ernests Kļaviņš ir komiksu autors, kas komiksu tēlus ietver gan pašos komiksos, gan grafikās, gleznās un skulptūrās.

Apvienība Shady Ladies, radusies kā reperu duets, šobrīd padziļināti strādā vizuālajā mākslā.

Izstādes atklāšanā uzstāsies "K+M+B", DJ "Kodek", Kārļa Biķernieka, Toma Auniņa, "TV Maskava". Izstāde apskatāma no 19. novembra līdz 2023. gada 25. janvārim.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!