Foto: Ernests Vaga, Unsplash.com.
 
Aktualitātes
27.09.2021

"MadCity" pētīs, kā padarīt Daugavmalu par interesantāko krastmalu Ziemeļeiropā

Komentē
0

Jau piekto gadu Rīgā, 29. un 30. septembrī, notiks starptautiskais pilsētplānošanas pasākums "MadCity Rīga 2021", kura mājvieta būs Spīķeru koncertzāle. Šogad pasākuma galvenā tēma ir "Rīga / Daugava 2026" un tā uzmanības lokā – Daugavas krastmala. Pasākuma mērķis ir meklēt veidus, kā padarīt Daugavas krastmalu par vietu, ko iemīļojuši vietējie un kas patīk arī tūristiem, par interesantāko krastmalu Ziemeļeiropā.

Kā katru gadu, pasākuma pirmā diena veltīta lekcijām un diskusijām, padziļināti apskatīsim jautājumus, kas saistīti ar Rīgas nākotnes mobilitāti, dažādu iestāžu un uzņēmumu sadarbību, kā arī iedzīvotāju līdzdalību, izklāstot arī pasaules tendences mobilitātē, ūdensmalu izmantošanā un sabiedrības iesaistē.

Otrās dienas pilsētplānošanas hakatona mērķis - izveidot praktisku rīcības plānu (telpisku "mazo soļu stratēģiju") nākamajiem 5 gadiem, kurā izveidota saikne ar lielajiem infrastruktūras projektiem, kuri ietekmēs krastmalu ("Rail Baltica" būvniecība, Vanšu tilta remonts, Mūkusalas promenādes izbūve, Austrumu maģistrāles izbūve, Rīgas centrāltirgus attīstība), iecerētajiem liela mēroga attīstības projektiem Zaķusalā, Ķīpsalā, Andrejsalā, Zvirgzdu pussalā un krastmalas uzlabojumiem, kurus vēlas redzēt rīdzinieki un pilsētas viesi.

"Šāds lietišķs un saprotams plāns palīdzētu rīdziniekiem novērtēt nākotnē iespējamās pārmaiņas un ieguvumus, savas iespējas līdzdarboties procesos. Uzņēmējiem tas radītu priekšstatu par paredzamajām pārmaiņām un iespējām realizēt savus projektus, iesaistītajām valsts un pašvaldību organizācijām - iespējas papildināt un uzlabot savus projektus, savukārt Rīgas pilsētas pašvaldībai – veikt mērķtiecīgas / plānveida investīcijas un darbības krastmalas izveidošanā par lieliskāko krastmalu Ziemeļeiropā," uzsver pasākuma rīkotāji.

Vairāk par pasākumu šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!