Aktualitātes
13.04.2021

LTV tapusi dokumentālā filma par mobingu bērnu un pusaudžu vidū

Komentē
0

Latvijas Televīzijā tapusi dokumentālā filma "Mobings. Izdzīvošanas skola", kurā vardarbība bērnu un pusaudžu vidū apskatīta no cietušo, agresoru un aculiecinieku puses. Filmas pirmizrāde gaidāma 23. aprīlī.

Kā norāda filmas veidotāji, Latvijā no vienaudžu vardarbības cieš katrs trešais skolēns. Bērni un pusaudži piedzīvo fiziskus un emocionālus pāridarījumus, izstumšanu un ņirgāšanos virtuālajā vidē.

"Vai zinājāt, ka jaunieša izstumšana no bara viņam var būt eksistenciāls sabrukums? Un, ja operatīvi netiek sniegts piemērots atbalsts, tas var būt pamats domām vai pat mēģinājumam izdarīt pašnāvību?" vaicā filmas scenārija autore, LTV Ziņu dienesta žurnāliste Danuta Juste.

Filma dokumentē mobinga upuru skaudros stāstus – savā pieredzē dalās gan jaunieši, kuri vēl mācās, gan tie, kuri skolu jau beiguši, bet pārdzīvojumus nespēj aizmirst. Kāpēc savulaik darījis pāri citiem un kā šobrīd vērtē savu rīcību, filmā stāsta Dailes teātra aktieris Gints Andžāns: "Diemžēl esmu bijis pāridarītāju pusē. Bet man ir iespēja ar šo pieredzi dalīties, pateikt, ka tā nevajag darīt. Toreiz nesapratu, ko nodaru."

Danuta Juste norāda: "Diemžēl lielākoties vecāki par bērnu pārdzīvojumiem, ciešanām nemaz nezina. Vēl retāk pamana, ka viņu bērns ir tas, kurš pazemo citus. Savukārt pedagogi, ja vien nesaņem pietiekamu atbalstu no skolas vadības, neziņā, ko iesākt, noplāta rokas un pagriež galvu citā virzienā. Ko tas liecina par mums, sabiedrību?"

Kā vienaudžu vardarbība ietekmē cietušā, agresora un arī aculiecinieku turpmāko dzīvi? Ko iespējams darīt, lai bērnus aizsargātu? Atbildes filmas autori meklē gan galveno varoņu stāstos, gan psihoterapeitu un citu ekspertu komentāros.

Dokumentālo filmu veidojusi LTV Ziņu dienesta komanda – scenārija autore Danuta Juste, režisors Uģis Kronbergs un operatori Lauris Dundurs, Uvis Burjāns un Normunds Pavlovskis.

Filmas "Mobings. Izdzīvošanas skola" pirmizrāde – 23. aprīlī plkst. 21.00 LTV1 un REPLAY.lv. Vienlaikus ar filmas pirmizrādi portālā LSM.lv būs atrodams tematisks garstāsts, bet no 26. aprīļa Ziņu dienesta veidotajos ziņu izlaidumos būs integrēta rubrika par dažādiem mobinga veidiem un praktisku informāciju vecākiem, skolotājiem un jauniešiem.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!