Aktualitātes
30.08.2019

LTV sāks demonstrēt jaunu kultūras raidījumu "Kultūrdeva"

Komentē
1
Saglabā

Uzsākot jauno televīzijas sezonu, Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvās jaunu raidījumu par kultūras aktualitātēm "Kultūrdeva", kuru no 10. septembra katru otrdienas vakaru vadīs Mārtiņš Ķibilds.

Kā vēsta informācija LSM.lv, "Kultūrdeva" būs izklaidējošs un informatīvs kultūras sarunu šovs par kultūras notikumiem un procesiem Latvijā. Raidījuma studijā darbosies un klātienē kultūras personības intervēs Mārtiņš Ķibilds. Līdzās viņam raidījumu veidos Kristīne Komarovska, kura piedāvās skatītājiem iepazīt talantīgus cilvēkus visā Latvijā, kā arī radio personība Aleksis Vilciņš, kurš būs skatītāju pavadonis interneta pasaulē un vēstīs, kādi kultūras notikumi visvairāk apspriesti sociālajos medijos, kādi viedokļi tur dominē un kas nedēļas laikā sociālajos medijos kultūras jomā ir noticis.

"Par nopietno un dziļo – ar vieglumu," jauno formātu raksturo Mārtiņš Ķibilds. Viņš norāda, ka stundu garais raidījums būs kā aizvadītās kultūras nedēļas koncentrāts – "obligātā iztikas minimuma deva katram, kurš sevi uzskata par kulturālu".

"Jaunais raidījums aicinās ieklausīties, redzēt, saredzēt, aplūkot no citu skatupunkta, ieskatīties apslēptajā un arī atklāt no jauna – cilvēkus, notikumus, to, kas liek kopējai kultūras asinsritei plūst," stāsta viena no raidījuma vadītājām un satura producentēm – Kristīne Komarovska. Savā rubrikā "Pārsteidz mani!" Kristīne dosies pie cilvēkiem, kuri attīstījuši savas prasmes un talantus, un vēlas tos parādīt pārējai Latvijai.

Savukārt Aleksis Vilciņš norāda, ka "Kultūrdeva" būs piemērota visiem – gan kultūras gardēžiem, gan tiem, kuri ar kultūras pasākumiem ir uz "jūs" un kultūru patērē "garāmejot". "Raidījumā, manuprāt, ir atrasts lielisks veids, kā runāt ar cilvēkiem par kultūru vienkārši, bet ne virspusēji, "popsīgi", bet ne sekli," stāsta Aleksis. Viņš par savu galveno mērķi interneta kultūras apskatā uzskata uzdevumu "lauzt mītu par to, ka latvieši internetā tikai cepas un dalās ar negācijām".

Jaunā raidījuma satura producenti būs Kristīne Komarovska un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis. Režisores – Agita Cāne-Ķīle un Zita Kaminska. Raidījuma skaņu celiņu radījis mūziķis Goran Gora.

"Kultūrdeva" būs skatāma no 10. septembra katru otrdienu plkst. 19.30 LTV1 un "Replay.lv".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!