Aktualitātes
03.12.2021

LNB būs skatāma izstāde par vardarbību dzimuma dēļ

Komentē
0

"Voices of Violence" jeb "Vardarbības balsis" ir izstāde, kurā sievietes no Dānijas, Islandes, Baltkrievijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas dalās stāstos un pārdzīvojumos par vardarbību, klaju seksismu vai uzmākšanos, ko pašas personīgi ir pieredzējušas. Izstāde no 9. decembra būs skatāma arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

"Kā liecina ANO datu bāze, katra trešā Latvijā dzīvojošā sieviete savas dzīves laikā ir saskārusies ar seksuāla rakstura vardarbību. Problēmas pārrobežu raksturs mudina šādus jautājumus risināt kopīgi, daloties zināšanās un pieredzē ar citu valstu kolēģiem. Šī izstāde būs kā pamudinājums turpināt publisku diskusiju par joprojām (21.gadsimtā!) pastāvošo dzimumu nevienlīdzības un vardarbības tēmu. Izstādes mērķis ir radīt telpu un vidi, kurā droši paust un padarīt dzirdamu biedējošo realitāti, ar kuru sastopas tik daudz sieviešu (un arī vīriešu), jo sadzirdēt un saprast ir pirmie soļi ceļā uz rīcību un pārmaiņām," raksta izstādes rīkotāji.

Izstādes kodolu veido 35 īsas videofilmas, kurās dāņu, islandiešu, igauņu, latviešu, lietuviešu un baltkrievu aktrises, ierunājušas dramatiskus anonīmu sieviešu reālus dzīves stāstus par skaudro pieredzi dzimumu nevienlīdzībā. Šos stāstus iedzīvinājušas latviešu aktrises Liena Šmukste, Marija Linarte, Elīna Vaska, Jana Jacuka, kā arī jaunās aktrises no Latvijas Kultūras akadēmijas Milena Miskeviča, Marta Lovisa Jančevska un Sabīne Tīkmane. Izstādē būs aplūkojami arī Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās mākslas katedras 2. kursa studentu darbi. Visi stāsti ir patiesi, atrasti un uzklausīti cieši sadarbojoties ar sieviešu centriem katrā no pārstāvētajām valstīm un, drošības nolūkos, anonīmi.

Izstāde būs apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas, 1. izstāžu zālē no 8. līdz 21. decembrim.

"Voices of Violence" ir ceļojoša izstāde, kas papildinājusi Baltijas un Baltkrievijas atzītāko kinofestivālu programmas, tai skaitā filmu festivālu "Scanorama" Viļņā, "Black Nights" filmu festivālu Tallinā un "Northern Lights" filmu festivālu Baltkrievijā. Beidzot izstādi var apskatīt arī Rīgā (8. -21.12.). Vienlaikus no 9. novembra izstāde aplūkojama ikvienam interesentam tiešsaistē formātā Dānijas Kultūras institūta mājaslapā.

2021.gada  8. decembrī plkst. 19:00, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks izstādes atklāšana, kuru ievadīs Ziemeļvalstu un pašmāju sieviešu tiesību aizstāvju, filmu režisoru un dzimumu līdztiesības ekspertu diskusija par vardarbības tēmu. Tajā piedalīsies Dānijas-Grenlandes kinorežisore Ivalo Frenka, latviešu pētniece Dr. phil. Zane Linde-Ozola, kurai ir plaša akadēmiska pieredze pētījumos par vardarbību pret bērniem un sievietēm, un "Sexism Free Night" projektu koordinatore Jūlija Zakoļabina, kā arī citi pārstāvji, un diskutēs par sarežģīto mijiedarbību starp mākslu un sievietes lomu sabiedrībā caur sievietes kā indivīda skatu prizmu. Diskusiju vadīs Sieviešu Resursu centra "Marta" vadītāja Iluta Lāce. Atklāšanas pasākums tiks straumēts Dānijas Kultūras institūta Facebook lapā angļu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!