Pīters Bērks.
 
Aktualitātes
14.06.2021

LMA zinātniskajā konferencē viesosies vadoši Eiropas pētnieki

Komentē
0

16. un 17. jūnijā norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) doktorantūras programmas rīkotā starptautiskajā zinātniskā konference. Konferences tēma ir "Idejas un materiāli: Baltijas un citu reģionu kultūras hibriditātes kontekstā" un tās mērķis ir rosināt pārdomāt mākslas un kultūru prakšu saplūsmi, mijiedarbi, kā arī pretrunas un sadursmes Baltijas reģionā gan vēsturiskā, gan mūsdienu perspektīvā. Konference norisināsies tiešsaistē un tajā piedalīties aicināts ikviens interesents.

Konferences mērķis ir attīstīt zinātnisko un māksliniecisko darbību, veicināt izpratni par mākslas un kultūras aspektiem, nozīmi un zinātnisko pētījumu aktualitāti. Šogad konference būs starptautiska, tajā ar priekšlasījumiem piedalīsies vairāki starptautiska mēroga zinātnieki un lektori no ārvalstīm. To vidū – viens no izcilākajiem Eiropas vēstures pētniekiem, Prof. PhD. Pīters Bērks (Peter Burke), mākslas vēsturniece, Londonas Mākslas universitātes vecākā lektore, Prof. PhD. Basia Slivinska (Basia Sliwinska) no Lielbritānijas, Dānijas Nacionālā muzeja vadošā pētniece, PhD. Rūta Sargenta Noijesa (Ruth Sargent Noyes) un citi.

Autori ar saviem pētnieciskajiem darbiem reflektēs par mākslas materiālo un nemateriālo komponentu vienību un to atšķirību, kā arī pētīs mākslas parādību un artefaktu stilistisko, hronoloģisko, formālo, konceptuālo, sociālo, afektīvo un citu izpausmju hibrīdo dabu. Viens no hibriditātes aspektiem saistās ar Baltijas teorētisko atkarību no Rietumiem, līdz ar to var pētīt, kādā veidā tiek radītas lokālas zināšanas un kādas pretestības stratēģijas pastāv.

"Mākslas artefakti vienmēr dzimst hibrīdsituācijā, ja ar hibridizāciju līdzīgi profesoram Pīteram Bērkam saprotam attīstību un mainību. Šādā kontekstā kādas parādības raksturojums kā "tradicionālas" jau var signalizēt par stagnāciju. Tādēļ mūsu konferences moto rosina pārdomas par katra mākslas veida evolūciju un mijiedarbību ar cietiem mākslas veidiem", stāsta mākslas vēsturnieks, LMA profesors un doktorantūras programmas direktors Ojārs Spārītis

Konference būs publiska un tā notiks tiešsaistē, ZOOM platformā. Pieslēgšanas informācija un  detalizēta programma ar laikiem drīzumā tiks publicēta LMA mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!