Aktualitātes
10.12.2019

LMA studentu darbu tirgus "JAUNmarka" īpaši izcels jaunos māksliniekus

Komentē
0
Saglabā

No 14. decembra līdz 5. janvārim Latvijas Mākslas akadēmijā, Kalpaka bulvārī 13, ar jaunu ekspozīcijas izkārtojumu un virzienu uz konceptuālām pārmaiņām nāk klajā ikgadējais studentu mākslas darbu tirgus, kas šogad ieguvis arī jaunu nosaukumu "JAUNmarka". Pasākuma atklāšana paredzēta 2019. gada 13. decembrī plkst. 19:00, informē "JAUNmarkas" rīkotāji.

Jau ziņots, ka nesaskaņu dēļ starp Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) un ilggadējā studentu mākslas tirgus "Jarmarka" rīkotājiem "Jarmarkas" vietā šogad Latvijas Mākslas akadēmijā notiks "JAUNmarka".

Kā norāda LMA, pārmaiņas tirgus formātā ir daļa no akadēmijas iepriekšējo projektu – dimplomdarbu festivāla "Svaiga gaļa kritikai" un simtgades izstādes "Academia" aizsāktā – darbības virziena, kura mērķis ir nojaukt aizspriedumus par jēdzienu "akadēmisks" un izvirzīt  centrā studentu – topošo mākslinieku.

"Ikgadējā, visiem labi zināmā Latvijas Mākslas akadēmijas studentu studiju darbu izstāde, kas apmeklētājiem durvis vērs, kā ierasts, decembra vidū, ir daļa no Latvijas Mākslas akadēmijas identitātes," paziņojumā presei raksta LMA. "Šis ir unikāls un lielākais šāda veida notikums Latvijā, kad tik lielā kopskaitā vienuviet iespējams iegādāties topošo mākslinieku darbus. Tā ir lieliska iespēja ne tikai iepazīties ar Latvijas Mākslas akadēmiju un tās studiju procesiem, bet arī klātienē sastapt jaunos māksliniekus brīdī, kad tie vēl ir tikai ceļā uz lielajām galerijām un starptautiskām izstādēm."

Kā ierasts, studentu darbus izstādē varēs gan apskatīt, gan iegādāties, tādējādi atbalstot jaunos māksliniekus. Kā uzsver rīkotāji, "JAUNmarkā" nozīmīga būs arī pašu studentu iesaiste – visas izstādes garumā apmeklētājiem būs iespēja klātienē sastapt darbu autorus. Savukārt uz mākslas darbu cenu zīmēm bez mākslinieka vārda un darba nosaukuma būs norādīta arī konkrētā Latvijas Mākslas akadēmijas katedra, kurā šobrīd studē topošais mākslinieks. Tas apmeklētājiem radīs plašāku priekšstatu par Latvijas Mākslas akadēmijas struktūru un konkrētā studenta veikumu.

Jaunums būs īpaši kūrētas ekspozīcijas, kuru veidošanā piedalīsies gan sabiedrībā pazīstami cilvēki, gan mākslas nozares profesionāļi – mākslas zinātnieki, galeristi, kolekcionāri un mākslas kuratori. Šo ekspozīciju ir paredzēts mainīt divas reizes nedēļā. Tāpat šogad "JAUNmarkā" apmeklētājiem par viņu izvēlētajiem mākslas darbiem būs iespējams norēķināties ne tikai ar skaidru naudu, bet arī ar maksājumu kartēm.

"JAUNmarka" apmeklētājiem un mākslas pazinējiem savas durvis vērs 2019. gada 14. decembrī plkst. 11.00, un studentu darbus apskatīt un iegādāties varēs līdz pat 5. janvārim. Jaunmarkas norisi pavadīs arī dažādi pasākumi un īpaši notikumi, par kuriem Latvijas Mākslas akadēmija un "JAUNmarkas" kuratori sniegs papildu informāciju.

JAUNmarka. Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13, Rīga. Darba laiks: katru dienu no 14.12.2019. līdz 5.01.2020. 11:00–20:00. Svētku brīvdienas: 24.12.–26.12. 2019. un 31.12.2019. –1.01.2020.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!