Foto: Armands Kaušelis
 
Aktualitātes
08.09.2023

Liepājas teātrī top izrāde pēc Daces Rukšānes romāna "Krieva āda" motīviem

Komentē
0

Liepājas teātrī pēc Daces Rukšānes romāna "Krieva āda" motīviem Ingas Krasovskas vadībā notiek darbs pie izrādes "Svešā āda", kas pirmizrādi piedzīvos 22. septembrī Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē "Lielais dzintars".

Ar I. Krasovsku Liepājas teātris sadarbojies daudzu gadu garumā – viņa veidojusi gan izrāžu, gan koncertu horeogrāfijas, piedalījusies izrādēs arī kā aktrise un dejotāja, taču režisores statusā dramatiskajā teātrī šī būs viņas debija.

"Esmu tam gatavojusies jau ilgu laiku, šobrīd vienkārši ir materiāls, kas mani ir ļoti uzrunājis. Mani interesē tādas tēmas – mātes un meitas attiecības, kā arī "svešā" pieņemšana sevī un līdzcilvēkos, kas arī ir centrālās šajā darbā. Esmu laimīga iestudēt savā mīļākajā – Liepājas teātrī, kurā iesākusies mana radošā darbība, kā arī veidot izrādi ar savu mīļāko aktrisi – Inesi Kučinsku," par savu debiju saka I. Krasovska.

Izrādē piedalīsies arī aktieri Agnija Dreimane un Kārlis Artejevs, tai palīdz tapt arī māksliniece Ilze Vītoliņa, kas veidojusi gan skatuves noformējumu, gan kostīmus, video mākslinieks -8, gaismu māksliniece Krista Erdmane, savukārt skaņu celiņu veido Zane Dombrovska.

Rīkotāji stāsta: "Izrādes centrā ir divu sieviešu – mātes un meitas – likteņi pēckara okupētajā Liepājā. Stāsts ir par jūtām, kas grauj visus priekštatus. Par sievietes alkām pēc mīlestības, sapņu piepildījuma un laimīgas dzīves. Lai arī abas sievietes veido un būvē savu dzīvi esot viena otrai blakus, viņu dzīves rit paralēli. Emīlija, dzenoties pēc vīrieša mīlestības, nespēj dot mīlestību savai meitai Meldrai. Vienīgais, kas viņas vieno, ir kopīgi noslēpumi un klusēšana. Un aromāti, caur kuriem abas sievietes niansēti izjūt pasauli un laikmetu, kurā dzīvo. Smaržas izgaist un mainās, bet atmiņas un sajūtas paliek. "Kā mīlēt, nenodarot pāri savam vistuvākajam cilvēkam? Kā saprasties, ja runāt aizliegts?"

Izrāde iekļauta arī mazās zāles abonementā – to īpašnieki gaidīti novērtēt jau pirmizrādi – 22. septembrī. Pēc tam iestudējumu iespējams noskatīties arī 23. septembrī, 5. un 24. oktobrī un 12. novembrī.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!