Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
23.05.2023

Liepājas teātrī top Elmāra Seņkova triloģijas pēdējā daļa – "Grieķi"

Komentē
8

Liepājas teātrī darbu pie savas triloģijas pēdējās izrādes "Grieķi" sācis režisors Elmārs Seņkovs. Par "mītisko spēli" nodēvētā iestudējuma pirmizrāde gaidāma 10. jūnijā. 

Triloģijas pirmajā daļā "Šekspīrs", kas tapa 2019. gadā, uz skatuves satikās vairāku Šekspīra lugu varoņi. 2022. gadā iestudētajos "Grimmos" tika apspēlētas brāļu Grimmu pasakas. Veidotāji norāda, ka tie, kuri būs redzējuši abas iepriekš veidotās izrādes, varēs saskatīt atsauces un lipināt visus trīs iestudējumus kopā, taču katru izrādi iespējams skatīties kā neatkarīgu mākslas darbu.

"Šekspīru" un "Grimmus" saista asiņaina cīņa, karš, nāve un cilvēku noziedzība vienam pret otru. Savukārt triloģijas pēdējā daļā, lai izskaidrotu to, kas notiek ar un ap mums, radošā komanda izvēlējusies atgriezties pie grieķu mītiem.  

"Šī izrāde tiek kopā sacerēta un radīta uz vietas. Iedvesmojoties no grieķu mītiem, tiek radīta pasaule, kurā aktieri cenšas veidot pārvērtības, materializēt neesošo un padarīt par esošo. Mums ir svarīgs radīšanas un teātra spēles prieks. Tas būs kā teātra dzejolis, kurā brīnums ir pats cilvēks un radītājs," par gaidāmo iestudējumu saka E. Seņkovs. 

Izrādē piedalīsies aktieri Inese Kučinska, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Everita Pjata-Gertnere, Agnese Jēkabsone, Anete Berķe, Valts Skuja, Kārlis Ērglis, Kārlis Artejevs, Hugo Puriņš, Madara Kalna, Kintija Stūre, Madara Viļčuka.

Radošajā komandā strādā arī dramaturģe Justīne Kļava, režisora asistents Matīss Budovskis, mākslinieks Reinis Suhanovs ar asistenti Līgu Zepu, komponists Edgars Mākens un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Ar šo iestudējumu 17. jūnijā tiks slēgta Liepājas teātra 116. sezona.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
8

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!