Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
15.11.2023

Liepājas teātrī top dokumentāla izrāde par ieslodzītajiem "Gaišās naktis"

Komentē
0

Šobrīd Liepājas teātrī mākslinieces Kristīnes Brīniņas vadībā top izrāde "Gaišās naktis", kuras dramaturģiskais materiāls tapis, māksliniecei sadarbojoties ar dzejnieku Henriku Eliasu Zēgneru. Pirmizrāde paredzēta Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē "Lielais dzintars".

"Gaišās naktis" ir dokumentāla izrāde par trim vīriešiem, kas nokļuvuši cietuma ieslodzījumā, vēl būdami jaunieši. “Tas ir stāsts par pieaugšanu kameras sienās, meklējot iespēju sākt dzīvi no jauna. Kas noved līdz krīzes brīdim, kurā tiek pastrādāts noziegums? Kādi iekšējie procesi pavada ieslodzītos? Un cik daudz par to zina pārējā sabiedrība? Atbildēs uz šiem jautājumiem netrūkst skaudruma, taču tās caurvij arī humors un cilvēciskas ilgas, kuras pazīst ikviens," stāsta veidotāji.

"Desmito gadu izrāžu veidošanā strādāju ar dokumentāliem materiāliem, galvenokārt ar dokumentāliem video. Mani interesē cilvēku stāsti un pieredze, kas man palīdz labāk saprast sevi, sabiedrību un laiku, kurā dzīvoju. Dokumentētās situācijas un sarunas ir mans galvenais rīks darbā ar dramaturģiju un horeogrāfiju," stāsta K. Brīniņa. "Teju divus gadus regulāri esmu tikusies ar trim Liepājas cietuma ieslodzītajiem, veidojot abpusēji personiskas sarunas un tās dokumentējot; ierakstu kopējais garums pārsniedz 40 stundas. Šī pieredze ir pārnesta izrādē, kas ietver cerību – ar sabiedrības atbalstu ir iespējams mainīt dzīves virzienu," viņa papildina.

Izrādes ansambli veido aktieri Kārlis Artejevs, Valts Skuja, Artūrs Irbe, Hugo Puriņš, Madara Kalna; radošā komanda – mākslinieks -8, komponiste Spāre Vītola un gaismu mākslinieks Toms Streilis.

"Gaišās naktis" ir K. Brīniņas otrā sadarbība ar Liepājas teātri. 2021. gadā viņas režijā tapusi pastaigu izrāde "Upe".  

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!