Foto: Justīne Grinberga
 
Aktualitātes
11.09.2023

Liepājas teātris piedāvā noskatīties visu Elmāra Seņkova iestudēto triloģiju

Komentē
0

2019. gadā Liepājas teātrī pirmo reizi iestudēja režisors Elmārs Seņkovs. Pēc veiksmīgas sadarbības pie izrādes "Šekspīrs" viņš nolēma turpināt darbu Liepājā, veidojot iestudējumu triloģiju. Pirmo reizi visas tās daļas būs iespēja noskatīties vienkopus,  trīs vakaros pēc kārtas – 13. oktobrī tiks rādīta izrāde "Šekspīrs", 14. oktobrī izrāde "Grimmi", bet 15. oktobrī režisora jaunākais veikums un triloģijas noslēdzošā daļa "Grieķi". 

Kopā triloģija saņēmusi 14 "Spēlmaņu nakts" nominācijas, katra no izrādēm nominēta arī galvenajā kategorijā – "Gada lielās formas iestudējums"; izrāde "Šekspīrs" 2020. gadā arī saņēmusi balvu. 

Par izrādi "Šekspīrs"

Šekspīra laika teātrī sievietēm piedalīties izrādēs bija aizliegts ar likumu, tāpēc Globusa teātrī, kurā pirmizrādes piedzīvoja daudzas Šekspīra lugas, nebija aktrišu. Sieviešu lomas spēlēja jauni vīrieši – parasti 13 līdz 19 gadus veci, turklāt par to saņemot mazāku atlīdzību par aktieriem, kas atveidoja vīriešu lomas. Arī Liepājas teātra izrādē "Šekspīrs", kurā uz skatuves satiekas Ričards III, Lēdija Makbeta, Džuljeta, Otello un citi Šekspīra lugu varoņi, gandrīz visas – izņemot galveno Ričarda III lomu, kurā iejūtas aktrise Inese Kučinska – atveido vīrieši – Lēdiju Makbetu – Egons Dombrovskis, Džuljetu un Dezdemoni Rolands Beķeris un citi. 

Par izrādi "Grimmi"

 "Grimmi" – režisora Elmāra Seņkova otrā no triloģijas izrādēm Liepājas teātrī turpina jau "Šekspīrā" iesāktos estētikas meklējumus – cinisms, spēles prieks un asinis. Režisors izaicina skatītājus ne vien ar brāļu Grimmu radīto pasaku atpazīšanu, bet arī faktu, ka izrādē aktieri runā sevis radītās nevalodās, vienīgos latviešu valodā esošos teikumus atvēlot teicējam, ko izrādē atveido Egons Dombrovskis.

Par izrādi "Grieķi"

Mītiskā spēle – izrāde "Grieķi" – pirmizrādi piedzīvoja pagājušās sezonas pašā izskaņā – jūnijā. Tai par pamatu ņemti grieķu mīti, kurus aktieri izspēlē muzikāli un kustībā, iesaistot gan ķermeni, gan balsi, taču valoda dota vien zemes personifikācijai Gājai – aktrisei Inesei Kučinskai, kas skatītājus izrādes gaitā iepazīstina arī ar citiem dieviem, sirēnām un titāniem.  Veidotāji vaicā: "Paaudzes un laikmeti mainās, bet cilvēka vēlme kļūt par Dievu nemainā; vai Prometejs darīja pareizi, atnesdams cilvēkiem uguni?"

"Izrādes iespējams skatīties nesaistīti – kā neatkarīgus mākslas darbus, taču tie, kas skatīsies visus trīs iestudējumus, varēs saskatīt atsauces un lipināt tos kopā. Turklāt skatītājus, kas apmeklēs triloģiju tieši šajos datumos, gaida ne tikai māksliniecisks baudījums, bet arī tikšanās ar režisoru un citiem radošās grupas pārstāvjiem pēc katras izrādes," stāsta teātris.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!