Foto no izrādes.
 
Aktualitātes
05.08.2021

Liepājas teātra jaunos aktierus varēs redzēt diplomdarba izrādē "Cietsirdīgās spēles"

Komentē
0

Liepājas teātra aktieru trupai nupat pievienojās deviņi jauni aktieri. Skatītājiem bija iespēja viņus iepazīt iestudējumā "Diagnoze – jaunība", kas pirmizrādi piedzīvoja 3. jūlijā. Tagad viņus darbībā būs iespējams redzēt arī 19. augusta vakarā, kad pirmizrādi Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē "Lielais dzintars" piedzīvos viņu diplomdarba izrāde "Cietsirdīgās spēles", kas nu ir iekļauta teātra repertuārā, informēja teātra pārstāvji. Iestudējumu pēc Alekseja Arbuzova lugas veidojis režisors Dmitrijs Petrenko.

"Kajs, Junkers un Ņikita ir labākie draugi jau no bērnības. Abi teju vai katru dienu nāk ciemos pie Kaja, jo viņa dzīvoklis ir ne tikai satikšanas vieta, bet iespēja nesatikt savas ģimenes. Kādu dienu puišu dzīvoklī parādās Neļa, kas izmaina visu trīs puišu dzīves," par izrādes sižetu teikts darba pieteikumā.

"Cietsirdīgas spēles" ir izrāde par bērnu attiecībām ar vecākiem. Precīzāk – par vecāku attiecībām ar saviem bērniem. "Kā tikt galā ar saviem aizvainojumiem pret vecākiem? Vai to var izdarīt, ja vecāki nesaskata savas kļūdas un nevēlas tās labot? Vai jaunieši paši var izmainīt to attiecību "programmu", ko viņiem ir ierakstījuši vecāki kopš bērnības? Vai viņi spēs piedod un, galvenais, vai viņi varēs būt labāki, nekā tie, kas viņus audzināja?" vaicā izrādes veidotāji.

"Izrāde tapa kā jauniešu pirmais diplomdarbs. Tās mērķis bija likt aktieriem izstrādāt lomu no sākuma līdz beigām – ar visu to metožu palīdzību, kuras viņi bija apguvuši 4 studiju gadu laikā. Iedziļināties raksturu biogrāfijās, meklēt līdzīgo un atšķirīgo ar sevi, saprast savas attiecības ar vecākiem un meklēt līdzības ar saviem varoņiem. Līdz tam viņi bija veidojuši tikai atsevišķus fragmentus, tāpēc šis iestudējums ir viņu pirmais nopietnais darbs uz skatuves," par izrādes tapšanu stāstīja režisors Dmitrijs Petrenko.

Iestudējumā piedalās Kintija Stūre, Kārlis Ērglis, Artūrs Irbe, Kārlis Artejevs, Madara Viļčuka, Madara Kalna vai Agnija Dreimane, Valts Skuja, kā arī Inese Kučinska, Leons Leščinskis, Herberts Laukšteins un Milda Ziemane.

Režisors pats veidojis arī skatuves iekārtojumu, savukārt gaismu partitūru veidojis Dainars Albužis. Lugu no krievu valodas tulkojusi un adaptējusi Rasa Bugavičute-Pēce.

Izrādi iespējams noskatīties arī 25. augustā un 24. septembrī.

Teātris atgādina, ka teātri apmeklēt klātienē iespējams tikai tiem skatītājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, kā arī tiem skatītājiem, kuri Covid-19 pārslimojuši. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda ieejas biļete kopā ar derīgu pasi vai ID karti un Covid-19 sertifikātu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!