Yolp+ Ujm Lop
pirms 2 gadiem
Nekas precīzāk neizstās par mūsu prāta policijas transformēšanu, kā neliels ieskats nozarē, kas pēdējās 3 desmitgadēs radās ne no kurienes un pamazām kļuva par neko.
Būt vai nebūt apsargam?
No malas varētu šķist, ka darbs apsardzē ir tīrs, un ne sevišķi grūts. Sēdi tik tīrā mašīnā un pēc izsaukumiem braukā pa pilsētu vai lēni pastaigājies pa tirdzniecības zāli. Turpinājumā par apsardzes darba nepatīkamo pusi.
Apsargs veikalā - vienmēr viss ir jāredz, visa diena, bieži vien pat 17 stundas, uz kājām. Protams, ir arī iespēja sēdēt pie kamerām, bet ne visu dienu. Jāpārbauda arī darbinieki, riskējot izsaukt pret sevi nepatiku gadījumā, ja esi īpaši pedantisks pret noteikumiem.
Ekipāžas - liekas, kas tad tur ir sēdēt mašīnā un gaidīt izsaukumu, bet arī šajā variantā darbs ir ilgstošs, 17 vai pat 24 stundas. Pamēginiet tik ilgi nosēdēt mašīnas beņķī. Bieži vien tuvumā nav labierīcības un ej tad domā, kur nokārtoties. Ziemā jārēķinās ar aukstumu, vasarā ar karstumu.
Dažādu objektu apsargāšana - jāpārbauda katrs, kurš ienāk un iziet. Ja objekta teritorija ir plaša, tad jārēķinās ar lielu staigāšanu. Daudzos objektos ir noteiktas vietas, kur apgaitas laikā ir jāatzīmējas ik pēc noteikta laika perioda, tātad, ja teritorija ir ļoti liela, var nākties apgaitu veikt gandrīz skrienot. Arī šajā gadījumā maiņas parasti ir pa 13 vai 18 stundām. Nereti ir jābūt gataviem, ka būs jāstrādā arī ar suņiem, kuri parasti ir apmācīti sargāt teritoriju, bet ne vienmēr ir garantija, ka tie neuzbruks pašam apsargam.
Jebkāda veida apsardzes darbā ir jārēķinās ar risku savai drošībai. Pēc likuma ir paredzēts strādāt tikai 189 stundas mēnesī. Alga tiek maksata par nostrādātajām stundām un vairākas firmās samaksa par stundu ir zema, ap 0.58Eur stundā (par cik nodokļus nemaksā, tad...), par atsevisšķiem objektiem pat tikai 0,37Eur.

Acīmredzot, tieši līdzjūtība pret šo cilvēku mokām verdzībā mums lika šo policejisko valsti transformēt par pašpolicejisko valsti. Transformācijas process tika veiksmīgi pabeigts 1994.gada jūlijā. Liels vai mazs.

anna goi goi
pirms 2 gadiem
nu malači malači malači! ir par ko, viennozīmīgi.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!