Aktualitātes
17.02.2021

"Lielais dzintars" kļuvis par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā

Komentē
0
Saglabā

Pateicoties jauniegādātajām robotkamerām un papildu tehniskajam aprīkojumam, Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā. Turpmāk pasākumu producentiem, skatītājiem un klausītājiem tiks piedāvātas nozares augstākajiem standartiem atbilstošas iespējas, jo jebkurš notikums varēs tikt pārraidīts tiešraidē vai iemūžināts video ierakstā.

"Jau vairākus gadus esam smēlušies pieredzi Berlīnē, Gēteborgā un Stokholmā, esam sekojuši līdz aktuālajām tendencēm, un mums ir liels prieks, ka digitālās koncertzāles modeli esam ieviesuši arī Latvijā. Digitālie koncerti ir šī brīža nepieciešamība," iepazīstinot ar digitālās koncertzāles nozīmi atklāj SIA "Lielais Dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Jaunais digitālais aprīkojums būs pieejams ne tikai mūzikas un mākslas pasākumu video translācijām un ierakstiem, bet tiek piedāvāts kā papildu iespēja arī visiem konferenču, lekciju un semināru organizatoriem, kuriem tagad tiešsaistē no Liepājas būs iespēja sasniegt auditoriju visā pasaulē. Pasākumu filmēšana notiek, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, drošības un piesardzības pasākumus, un ārkārtējās situācijās laikā SIA "Lielais Dzintars" telpu nomai piešķir 50% atlaidi.

"Esam gandarīti par mūsu jaunā digitālā aprīkojuma piedāvātajām iespējām. Aparatūra ir diskrēta, tā netraucē izpildītājiem uz skatuves un arī klausītājiem zālē. Viena no robotkameru priekšrocībām ir iespēja tās ērti pārvietot un piedāvāt pasākumu filmēšanu gan Lielajā zālē, gan Kamerzālē," turpina T. Tomsons.

Pateicoties attālināti vadāmajām ierīcēm, skatītājiem iespējams piedāvāt tādus kadrus un attēlu leņķus, kas nebūtu iespējams ne vērojot koncertu klātienē, ne izmantojot klasiskās filmēšanas iespējas.

"Katra no četrām robotkamerām spēj saglabāt līdz 100 dažādām pozīcijām jeb kadrējumiem, no kuriem 10 tiešraides laikā ir mums ērti pieejami, tā teikt pirkstu galos," iepazīstina video režisors Gregors Jānis Mažis.

"Kļūstot par digitālo koncertzāli, "Lielais dzintars" paplašina savas iespējas — lai tiešraidē no Liepājas koncertnama piedzīvotu kādu koncertu vai citu notikumu vairs nepastāv teju nekādi sociāli, ekonomiski vai ģeogrāfiski faktori, kas klausītājam ikdienā iespējams liedz vai apgrūtina nokļūšanu koncertzālē. 90% no mājsaimniecībām Latvijā lieto internetu," ar projekta priekšrocībām iepazīstina Timurs Tomsons, vienlaikus uzsverot, ka klātienes apmeklējums un tā laikā gūtā pieredze uzskatāms  par atsevišķu, savā ziņā ārpus konkurences esošu kultūras produktu, kas nenoliedzami šobrīd ir īpaši ekskluzīvs.

Digitāla aprīkojuma iegāde veikta ar "Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" attīstības biedrības" un fonda "Uniting History" līdzdalību.

Turpmākie tiešraides koncerti, kuros varēs novērtēt koncertzāles "Lielais dzintars" digitālo aprīkojumu:

  • Liepājas Simfoniskā orķestra koncertcikls tiešraidē "Simfonija TUVĀK", tuvākie izlaidumi 19. februārī plkst. 19.00 "Sibēliusa trešā" un 12. martā plkst. 19.00 "Dvoržāka devītā".
  • Sestdien, 17. aprīlī plkst. 19.00 koncertsēriju "Personīgi" turpinās jauno, daudzsološo mūziķu Trio Carmine ar programmu "Bartoka Kontrasti un Ratnieces Mirdzums".
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!